Dyhovaný nábytok

Dyhovaný nábytok

Dyha - prírodný materiál, ktorý vnáša do interiéru útulnosť a prirodzenosť.

22.09.2016 | Solidis | www.solidis.sk; www.facebook.com/Solidis.sk

Rozmýšlate o tom, či si zaobstarať dyhovaný nábytok? 

 

Pokiaľ s dyhou nemáte žiadne skúsenosti, doporučujeme vám sa najprv zamerať na to, čo dyha vlastne je, ako sa vyrába a aká je odolná. Tieto faktory vám pomôžu sa rozhodnúť, či je dyha pre vás to pravé.

 

Dyhy sú tenké listy dreva, ktoré vznikajú krájaním špeciálne vybraných a pripravených prírezov – hrúbka krájaných dýh býva 0,6–4 mm v závislosti na drevine. Listy dyhy sa lepením spájajú do zosadeniek. Tie sa potom lepia na podklad, najčastejšie na drevotrieskovú dosku, MDF, laťovku a podobne.

 

Dyhovaný nábytok sa vyznačuje použitím okrasnej dekoračnej dýhy, môže byť z exotických alebo i domácich drevín. Tento nábytok môžeme nazývať masívnym, ak je základným nosným materiálom napríklad aj lacnejšia drevina a odyhovaná je dekoračnou dýhou.

 

Nábytok z dyhy je napríklad vhodný pre mladé rodiny s deťmi. Prečo? Pokiaľ by nastala situácia, že budete musieť riešiť pokreslený nábytok vašimi deťmi napríklad zvýrazňovacou fixou, postačí handrička a technický lieh. Bez problémov tieto škvrny odstránite, bez toho aby sa povrch nábytku poškodil. 

 

Tento typ nábytku je odolný, praktický a naviac jeho spracovanie pôsobí elegantne. 

V prípade, že máte záujem o daný typ nábytku, neváhajte nás kontaktovať, radi vám poradíme!

 

www.solidis.sk

 

Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma