Ekologická domácnosť: Korkové podlahy a syntetické koberce

Ekologická domácnosť: Korkové podlahy a syntetické koberce

Hľadáte spôsoby, ako zariadiť svoju domácnosť v modernom ekologickom štýle?

14.01.2019 | Hi Promotion s.r.o. | jutex.sk

Ekologická domácnosť: Korkové podlahy a syntetické koberce

Hľadáte spôsoby, ako zariadiť svoju domácnosť v modernom ekologickom štýle? Siahnite po prírodnom korku a syntetickom koberci, ktoré nielen dodajú interiéru ducha a šmrnc, ale sú tiež priateľské voči životnému prostrediu.

Všetko o korku

Korok pochádza z kôry korkového duba, ktorý sa vyznačuje jednou skvelou vlastnosťou. Dorastá mu kôra. Z korku je vyrábaných množstvo rozličných produktov, medzi ktorými nájdete aj ekologickú korkovú podlahu.

Akými vlastnosťami sa korková podlaha vyznačuje?

Zaujímavá je akiste životnosť korkovej podlahy. Tá sa pohybuje v celých desiatkach. Pri dobrej starostlivosti vám korková podlaha vydrží dlhšie ako 40 rokov.

Je skvelým zvukovým aj tepelným izolantom. Je tvarovo stála a maximálne pohodlná.

Korok je tiež tichý a príjemný na dotyk, pretože nechladí. Pokiaľ máte doma alergika, korková podlaha je tou pravou voľbou pre vašu domácnosť. Nevadí jej ani vyššia vlhkosť a jej údržba nie je vôbec náročná.

Aj korkové podlahy majú svoje negatíva. Sú o niečo náchylnejšie na mechanické poškodenie a na priamom slnku môžu zmeniť odtieň.

Doplňte podlahu vhodným kobercom

Okrem klasických meraných kobercov si do miestností v dome môžete zaobstarať aj kusové koberce, ktoré slúžia predovšetkým ako dekorácia. Z ekologického hľadiska je najlepšie siahať po syntetických materiáloch. O aké materiály ide?

Medzi umelými kobercami nájdete materiály ako polyamid, polyester a polypropylén. Tieto typy kobercov sa hodia do domácnosti aj do komerčných priestorov. Vyznačujú sa rôznymi vzormi, dizajnami aj praktickými vlastnosťami. Polyamid sa radí medzi pružné a odolné materiály, zatiaľ čo polypropylén patrí medzi cenovo dostupné koberce, je odolný voči vlhkosti a chválený najmä pre svoju stálofarebnosť. Nájdite si medzi ekologickejšími variantami tú najvhodnejšiu pre vašu domácnosť a vneste do nej tú správnu atmosféru.

 

Hodnotenie

Ekologická domácnosť: Korkové podlahy a syntetické koberce
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma