Ekologické podlahy súčasnosti

Ekologické podlahy súčasnosti

Mnoho domácností rieši otázku životného prostredia.

17.12.2018 | Hi Promotion s.r.o. | jutex.sk

Ekologické podlahy súčasnosti

Mnoho domácností rieši otázku životného prostredia. Dnes je už na svete ekologických možností a produktov celá fúra. Aj medzi podlahovými krytinami nájdete kúsky so „zelenou“ nálepkou. Ide konkrétne o linoleum a korkové podlahy.

O korkových podlahách

Z ekologické hľadiska:

Popri drevených podlahách si svojich fanúšikov nachádzajú aj tie korkové. Korok pochádza z dubu korkového, ktorý nájdete najmä v Španielsku, Portugalsku a v Taliansku. Dub korkový je slávny pre svoju neobyčajnú vlastnosť – jeho kôra dorastie, čo znamená, že ju môžeme lúpať opätovne. Celý proces je označovaný za ekologický, a to hlavne z dôvodu, že neprodukuje odpad a výroba korkových podláh nezabíja živé organizmy.

Z praktického hľadiska:

Korkové podlahy odolávajú plesniam. Sú nenáročné na údržbu a čistenie. Patria medzi vhodnú povrchovú krytinu pre alergikov, najmä preto, že sa v ňom nezdržiavajú žiadne roztoče. Korok je na dôvažok pružný. Vďaka tejto vlastnosti sa dokáže navrátiť do pôvodného stavu. Vyrovná tiež odtlačky od nábytku aj od menších detských nehôd.

O Linoleu

Z ekologického hľadiska:

Základná surovina, ktorá sa pri výrobe linolea používa, je ľanový olej. Ten sa získava z ľanových semien. Následne sa procesom mení na fermež, ktorá sa mieša s prírodnými živicami a drevenou múčkou. Zmes sa potom lisuje. Ide o ekologický a prírodný výrobok, ktorý obohatí každú domácnosť.

Z praktického hľadiska:

Linoleum je vyrobené z naturálneho materiálu a stáva sa jednou z najžiaducejších podlahových krytín. Linoleum má rezistentné vlastnosti, je dobrým zvukovým a tepelným izolantom. Pokiaľ stavíte na linoleum, môžete tiež počítať s dlhou životnosťou a vysokou odolnosťou voči opotrebovaniu. Je dobrou podlahovou krytinou aj do domácností, kde niekto z členov rodiny trpí alergiami. Vďaka oleju, ktorý obsahuje, nevytvára vhodné podmienky pre život baktérií a ďalších mikroorganizmov. Je tiež pomerne málo horľavé a patrí medzi kvalitné podlahové krytiny.

 

Hodnotenie

Ekologické podlahy súčasnosti
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma