Faktory, ktoré potrebujete zvážiť pred výberom garážovej brány?

Faktory, ktoré potrebujete zvážiť pred výberom garážovej brány?

Už pri navrhovaní garáže by ste mali myslieť na jej bezpečnosť, čo vám zabezpečí práve garážová brána.

15.07.2019 | Hi Promotion s.r.o. | kruzik.sk

  Zodpovedzte si základné otázky

 

Akú bránu hľadáte? Poznáte jej rozmery? Brána sa totiž vyberá aj podľa stavebného otvoru. Aká bude frekvencia jej otvárania? A čo rýchlosť? Ak je napríklad vaša garáž kdesi pri rušnej ceste, z ktorej často potrebujete urýchlene odbočiť a auto zaparkovať v garáži, akiste oceníte rýchlo sa otvárajúce garážové dvere na automatický pohon. Ďalej zvážte hrúbku panelu, plechu, to, či bude garáž vykurovaná, a teda či by ste mali voliť zateplenú alebo nezateplenú bránu. A na záver príde na rad samotná montáž brány, ktorá by mala prevedená kvalitne. Aj z toho dôvodu kontaktujte výrobcov, ktorý vám ponúknu nielen odborné poradenstvo, ale majú tiež dobré referencie.

 

Prioritou je bezpečnosť

 

Pri výbere garážovej brány by ste mali klásť značný dôraz práve na faktor bezpečnosti. Ako sa hovorí, každá je brána je tak kvalitná, koľkými bezpečnostnými prvkami disponuje. Medzi tie základné patrí pádová brzda a poistka pretrhnutia pružín. Ako obe fungujú? Pádová brzda zasahuje, keď sa prekročí počet bezpečných otáčok. Situácia nastáva hlavne vtedy, keď sa pretrhne lanko. Pružiny zabezpečia to, že automatickú bránu môžete ovládať aj ručne. Brány bývajú vybavené aj mechanickou zarážkou, ktorá sa dá do pohybu v prípade, že vypadne prúd.

 

 

Aké ďalšie bezpečnostné prvky poznáme?

 

Infrazávora – tá disponuje infračerveným lúčom. Ak teda popod garážové dvere prechádza domáce zviera alebo dieťa, dvere sa vďaka infračervenému lúču zastavia a vrátia do svojej stávajúcej polohy – pod strop/do steny. Automatická ochrana motora – prvok funguje, ak brána narazí na prekážku. Kontaktná lišta – ak brána narazí na prekážku, ako je napríklad strecha auta, zastaví sa a dvere sa navrátia do stávajúcej polohy.

Okrem bezpečnostných prvkov môžete voliť aj tie dizajnové. Vďaka rôznym farebným potlačiam máte na výber zo širokej škály rôznych imitácií a prevedení. Vyberte si teda takú bránu, ktorá splní všetky vaše požiadavky. Ide predsa o dlhodobú investíciu, aj preto sa oplatí jej kúpa zvážiť.

Hodnotenie

Faktory, ktoré potrebujete zvážiť pred výberom garážovej brány?
Hodnotenie 4.25 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma