Garážové brány a priemyselné brány

Garážové brány a priemyselné brány

Fungujú v podstate na podobnom princípe.

03.07.2014 | TOPSHADE | www.najlepsiebrany.sk

Sú buď posuvné alebo zvislé. V rámci oboch typov brán rozlišujeme sekčné brány, ktoré sa skladajú z panelov zložených zvisle za sebou, posuvné bány, ktoré sú tvorené z panelov, umiestnených vedľa seba a rolovacích brán – tvorených z lamiel (buď z pvc alebo hliníka), ktoré sú umiestnené za sebou.

Vo všetkých týchto prípadoch sa šetrí priestor, pretože nejde o klasické otváranie jedného alebo dvoch krídel do strán. Navyše je otváranie automatické.

Sekcionálne brány sú vhodné za každých okolností, bez ohľadu na to, či je otvor garáže pravouhlý alebo skosený, či má segmentový alebo kruhový oblúk. Z toho dôvodu si ich klienti často vyberajú nielen pri stavbe, ale aj pri prestavbe alebo modernizácii.  

Zárubne bývajú niekedy plastové, vďaka čomu sú odolné voči krehnutiu a nemôže dôjsť ku korózii. V prípade, že päta zárubne kompletne obkolesuje zárubňu, predstavuje to účinnú dlhodobú ochranu. Podlahové tesnenie navyše tiež napomáha lepšiemu tesneniu aj v prípade väčšej vlhkosti a po estetickej stránke napomáha a vylepšuje celkový vzhľad.   

Výhodou sekčných brán, ktoré sa posúvajú do boku, je, že priestor tesne pod stropom ostáva voľný, čo je vhodné pre garáže s nízkym alebo nižším stropom. Niektorí daný priestor zas vedia použiť na zavesenie väčších predmetov, ktoré inak zaberajú dosť miesta, ako napríklad surf alebo kanoe.

Takýto typ otvárania je veľmi praktický v prípade, že potrebujete otvoriť len malý priestor, napríklad len na vstup do garáže alebo na to, aby ste z nej vybrali menšiu vec ako bicykel alebo kosačku. Je to praktické a v postate to šetrí aj čas, ktorý si brány otvárajúce sa zvisle, jednoducho vynucujú.  

Garážové brány a priemyselné brány teraz budete poznať do detailov. 

Hodnotenie

Garážové brány a priemyselné brány
Hodnotenie 4.8 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma