GEFCO inovuje svoju aplikáciu iPad určenú pre nakládku vozidiel

GEFCO inovuje svoju aplikáciu iPad určenú pre nakládku vozidiel

GEFCO inovuje svoju aplikáciu iPad určenú pre nakládku vozidiel

10.04.2014 | Media In | www.mediain.sk

GEFCO vyvinulo pre zákazníkov z automobilového priemyslu vlastnú, vysoko inovatívnu aplikáciu pre iPad, ktorá uľahčí kontrolu nakládky vozidiel. Pri návrhu aplikácie boli zohľadnené požiadavky pracovníkov v teréne. Aplikácia ponúka mnoho výhod a okrem iného sa od nej očakáva, že prispeje k väčšej bezpečnosti prepravy automobilov.

 

Líder v oblasti logistiky pre automobilový priemysel, GEFCO, zabezpečuje pre výrobcov vozidiel a vybavenia logistické služby v každej fáze reťazca, už viac ako 60 rokov. GEFCO ponúka nielen svoju odbornosť, ale i inovačné IT riešenia, ktoré zaručujú optimálnu prevádzkovú efektivitu a uľahčujú kontrolu služieb v reálnom čase.

 

Aplikácia šitá na mieru určená na použitie v teréne

 

Prioritnou úlohou kontrolórov nakládok je dodržiavanie pravidiel,  ktorými sa riadia služby GEFCO na prepravu vozidiel. S cieľom uľahčiť ich každodennú prácu, vyvinulo GEFCO prelomový systém: aplikáciu s názvom „Loading supervisor“, ktorá sa dá stiahnuť na iPad. Jej úlohou je pomáhať tímom, ktoré vykonávajú kontrolu nakládky vozidla.

Túto aplikáciu navrhli v roku 2011 tímy FVL (Finished Vehicles Logistics - logistika hotových vozidiel) spoločnosti GEFCO a v súčasnej dobe sa využíva v siedmych pobočkách - v Brazílii, vo Francúzsku, v ČR, Veľkej Británii, Slovinsku, v Poľsku a taktiež i na Slovensku. Táto prevratná moderná aplikácia neprehliadne žiadnu odchýlku kvality a dbá na aspekty ako čistota prepravných vozidiel či bezpečnostné predpisy.

 

Vozidlá, ktoré prichádzajú do centrál GEFCO sú automaticky prevzaté tímom FVL. Kontrolóri nakládky ešte pred odchodom skontrolujú vozidlá v súlade so stanovenými odbornými štandardmi, zaznamenajú všetky prípadné nedostatky a následne ich  odstránia.

 

„Táto aplikácia pre iPad umožňuje kontrolórom vykonávať všetky úkony bez použitia papiera, ceruzky alebo fotoaparátu,“ uviedol Morgan Bochet, MOA manažér oddelenia FVL.

„Ide o jednoduché, interaktívne, ľahko použiteľné a intuitívne riešenie šité na mieru, ktoré bolo vytvorené na základe požiadaviek priemyslu. Veľmi zjednoduší prácu kontrolóra a odstráni všetky náklady spojené s papierovým systémom (napríklad tlač a recyklácia), a tak pomôže obmedziť ekologickú stopu.“

 

Virtuálna aplikácia na pomoc kontrolórom

 

Pomocou iPadu teraz môžu kontrolóri preveriť všetky vozidlá prostredníctvom niekoľkokliknutí, ktoré nahradia vypisovanie údajov na papier. Namiesto zapisovania zoznamu nedostatkov na papier, kontrolór iba prejde z jednej kontrolnej obrazovky na ďalšiu, pričom postupne vyplňuje body kontroly kvality. Na konci sa zobrazí zhrnutie kontroly a pri kontrole ju obe strany potvrdia elektronickým podpisom.

Aplikácia je dostupná v 15 jazykoch s možnosťou pridať ďalšie jazykové mutáciePrevedie všetky informácie zozbierané kontrolórom do ľahko pochopiteľného formátu, podporovaného fotografiami zhotovenými pomocou iPadu, alebo grafmi či ilustráciami.

 

Inovácia – kľúč k operatívnemu výkon

 

 „Informačné systémy v oblasti logistiky hotových vozidiel zohrávajú kľúčovú úlohu. Keďže sú prepojené so systémami našich zákazníkov (výrobcovia, dovozcovia, obchodní zástupcovia), môžeme sledovať priebeh každej fázy prepravy vozidla. Okrem toho optimálna prevádzková výkonnosť predstavuje nekompromisný záväzok na splnenie profesionálnych noriem kvality a termínov. Aplikácia umožňuje využívať ekologicky šetrné výrobky a energetické systémy, ako aj implementovať zásady bezpečnosti,“ uviedolAndrea Conti, manažér divízie FVL skupiny GEFCO.

Hodnotenie

GEFCO inovuje svoju aplikáciu iPad určenú pre nakládku vozidiel
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma