História odievania našich predkov - Kroje na Slovensku

História odievania našich predkov - Kroje na Slovensku

Slovenské kroje - kniha o slovenských krojoch

19.06.2018 | Ing. Peter Balko - kníhkupectvo Aura | www.auraknihy.sk

Slovenské kroje, kroje na Slovensku alebo kniha o slovenských krojoch.

 

O tom presne je nová publikácia z vydavateľstva IKAR - Odetí do krásy.

 

Približuje históriu odievania "našich otcov" rozdelenú podľa jednotlivých oblastí - konkrétne sa Slovensko podľa regionálnej mapy krojov delí na 19 oblastí:

Kysuce, Žilinská oblasť, Považie, Liptov, Severný Spiš, Južný Spiš, Šariš, Podjavorinská oblasť, Ponitrie, Pohronie, Horehronie, Záhorie, Trnavská oblasť, Malokarpatská oblasť, Tekov, Podpoľanie, Hont, Novohrad, Gemer - Malohont.

 

Publikácia Odetí do krásy obsahuje bohatú zbierku krojov Jany Kucbeľovej. Každý kúsok má nesmiernu historickú a kultúrnu hodnotu, ktorú zachytil Peter Brenkus na fascinujúcich fotografiách.

 

Kniha je v podstate náhradou za výstavu časti kompletných krojov, ktoré dosiaľ Jana Kucbeľová zozbierala, a ide vskutku o pozoruhodnú a veľmi hodnotnú zbierku. Upozorňuje na niektoré prvky, ktorých získanie ju najviac potešilo, ale miestami spomenie aj tie odevné kusy, čo sa jej napriek úsiliu získať nepodarilo. Všetku tú krásu vkusne nasnímal fotograf Peter Brenkus, ktorý plne rešpektoval dokumentačný prístup. Pre milovníkov krojov, etnoštýlu, ľudovej kultúry či jednoducho krásy bude táto publikácia určite nevšednou lahôdkou.

 

Ak niekoho zaujíma, aké kroje sa nosili na Slovensku, prípadne rôzne otázky na tému slovenské kroje a kroje na Slovensku, táto publikácia je pre neho určite tá pravá.

 

Prajeme príjemné čítanie.

Odetí do krásy - slovenské kroje
 

Hodnotenie

História odievania našich predkov - Kroje na Slovensku
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma