Hľadanie zamestnania a stres

Hľadanie zamestnania a stres

Tieto dve veci idú obyčajne spolu ruka v ruke. Naozaj nemalé percento ľudí hľadajúcich zamestnanie prežíva dlhodobý stres

23.02.2015 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Vystavovať sa dlhodobému stresu často spôsobuje aj nemalé zdravotné ťažkosti. Preto by ste sa mali snažiť stres odbúrať a dostávať sa do takýchto situácií čo najmenej. 

Tu je niekoľko tipov ako sa zbaviť stresu pri hľadaní brigády:

Odmietnutie vás nemôže odradiť

 

Zamietavá reakcia na vašu žiadosť o zamestnanie vás nemôže od hľadania a ďalšieho reagovania na pracovné ponuky odradiť. Často je totiž odmietnutie spôsobené vecami, ktoré len ťažko viete ovplyvniť. Niekedy stačí správne načasovanie, malá dávka šťastia, dôkladnejšia príprava životopisu a pozvanie na pohovor máte vo vrecku.

 

Tu by ste však nemali skončiť, ale rovnako dobre sa pripraviť aj na pracovný pohovor, ktorý je úplne rozhodujúci v tom, či získate alebo nezískate brigádu, o ktorú máte záujem. Aj personalisti tvrdia, že príprava na pohovor je 90% úspechu.

 

 

Nevenujte hľadaniu brigád celé hodiny 

 

Ako sa hovorí, menej je niekedy viac. Tohto hesla by ste sa mali držať aj pri hľadaní zamestnania. Radšej zašlite len niekoľko žiadostí do zamestnania, kde máte najväčšiu šancu sa uplatniť ako stovky žiadostí na akékoľvek ponuky, pri ktorých strávite celé hodiny. Po hodinách hľadania písania bez akejkoľvek spätnej väzby, je prirodzené že je človek frustrovaný a v strese. 

Hľadanie si radšej rozdeľte na niekoľko kratších okamihov a pomedzi to robte niečo, čo máte radi. Takto v momente, kedy by ste sa už mali dostať do stresu, robíte niečo, čo vás baví. 

 

Myslite pozitívne 

 

Pozitívne myslenie pri hľadaní zamestnania ako aj pri pracovnom pohovore je veľmi dôležité. Dobre naladený človek má na pracovnom pohovore oveľa väčšiu šancu uspieť, ako človek ktorý ide na pohovor s pocitom, že aj tak nebude úspešný. Nie len skúsenoti a zručnosti sú pre personalistu dôležité, ale aj osobnosť uchádzača, a to ako takýto človek môže zapadnúť do pracovného kolektívu. 

 

 

 

 

Brigády a práca na dohodu pre študentov - Brigada.sk
 

Hodnotenie

Hľadanie zamestnania a stres
Hodnotenie 4.75 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma