Idem na pracovný pohovor

Idem na pracovný pohovor

Na pracovnom pohovore je dôležitý prvý dojem

29.03.2017 | Merkurius s.r.o. | www.bestlook.sk

Na pracovnom pohovore je prvý dojem minimálne tak dôležitý, ako vaše kvalifikácie a zručnosti. Čo z toho, že máte dlhoročné skúsenosti v odvetví, ak navonok pôsobíte dojmom človeka, s ktorým nechce nikto zdieľať pracovisko. Výzor sa na celkovom dojme z človeka podieľa veľkou mierou. Na pracovný pohovor má teda muž prísť patrične upravený. Svojmu okoliu tak tlmočí fundovanosť a sebavedomie.

 

Správne zvolený oblek - kľúč k úspechu

 

Zabudnite na extravaganciu, potrebujete vzbudiť dojem serióznosti a to sa vám podarí iba s tmavšími odtieňmi. Námornícka modrá a tmavosivá sú overenými voľbami, ktorými nemôžete nič pokaziť. Vyberajte si jednofarebný oblek, ideálne šitý na mieru, jednoradové sako s dvoma gombíkmi (najviac troma) a bez pásikov. Dobre oblečený muž pôsobí dojmom človeka, ktorý vie, čo chce.

 

Čo pod to? Biela bavlnená košeľa. Ide o neutrálnu a dôstojnú voľbu. V prípade, že zvolíte dostatočne svetlý odtieň, pod sivým sakom elegantne ukáže aj modrá košeľa. Pri výbere kravaty platí staré známe, menej je niekedy viac. Bláznivé a výstredné motívy bokom, voľte jednoduchý pásikavý, resp. bodkovaný vzor.

 

Ak poznáte dress code dotyčnej spoločnosti, nezaškodí inšpirovať sa ním.

 

Doplnky, alebo na čo nezabudnúť

 

Ak bežne nosievate šperky, pred pohovorom si ich zložte. Jediné, čo by vás malo zdobiť, sú kvalitné hodinky. Ručičkové, v žiadnom prípade nie digitálne (jedine, že by ste mali pohovor v Disneylande). Elegantné, s kovovým, prípadne vhodne sfarbeným koženým, remienkom.

 

Vaše topánky a opasok by mali byť kožené, farebne (rozumej čierne alebo hnedé - podľa obleku) zladené a podľa možnosti kvalitatívne na rovnakej úrovni. Nepodceňujte kvalitný lesk na obuv.  Dôležité sú tiež čierne/tmavé ponožky, ktoré dostatočne zakrývajú členky.

 

Upravené a učesané vlasy sú samozrejmosťou, rovnako aj ostrihané nechty. Ak sa v deň pohovoru dohladka oholíte, urobíte iba dobre. Pozor na rezné rany, krvácajúci muž na pohovore nezvykne vzbudiť dobrý dojem. V prípade, že na svoj chlapský porast na tvári nedáte dopustiť, aspoň si ho štýlovo zastrihnite. Aby si vás nezmýlili s niekým, kto prišiel pýtať drobné. S parfémom opatrne, aj kvapka navyše dokáže uškodiť. Lepšou voľbou môže byť neutrálny deodorant.

 

A nezabudnite pôsobiť sebavedomo!

Kožené topánky sú samozrejmosť
 
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma