Impregnácia textilu nanotechnológiou

Impregnácia textilu nanotechnológiou

Inovatívne ošetrenie oblečenia

13.04.2017 | NanoProm s.r.o. | www.nanoprom.sk

V dnešnom svete je už čoraz dôležitejšie módne a štýlové obliekanie sa. Preto nie je prekvapením, že na oblečenie a obuv míňame čoraz viac, keďže kvalita a odolnosť šatstva je pre nás čoraz dôležitejším aspektom. Ak však zanedbáme čistotu nášho oblečenia, tak tieto kúsky zakúpené za nemálé peniaze si nebudeme môcť užívať dlho. Teraz Vám firma NanoProm predstaví novú technológiu, vďaka ktorej môžete veľmi efektívne chrániť Vaše oblečenie.

 

Samozrejme už niekoľko tisíc rokov naše oblečenie udržiavame v kondícii tým, že ich vyperieme. Avšak, pranie slúži na vyčistenie už používaného alebo špinavého oblečenia. Je pravdou, že dnešné moderné práčky a pracie prostriedky sú čoraz kvalitnejšie, ale ani tie úplne nezaručia absolútnu ochranu šatstva. Naštastie, dnes už poznáme čoraz viac technológii, vďaka ktorým bude naše oblečenie nielen čistejšie, ale budete ich môcť používať dlhšiu dobu. Takouto technológiou je aj nanotechnológia. Použitím tejto inovatívnej metódy dodáme oblečeniu jedinečnú ochranu, ktorá ho chráni pred ušpinením či vplyvmi počasia.

 

Dnes si už nano produkty našli svoje uplatnenie aj v textilnom priemysle. Najznámejšou je tzv. impregnácia, ktorou dokážeme ochrániť naše oblečenie a pritom dbáme aj na ochranu životného prostredia.

 

Slovo impregnácia pochádza z anglického jazyka a jeho význam znamená nasiakne. Tento názov veľmi dobre ukazuje, na akom princípe funguje táto technológia, čiže nejaký materiál – v tomto prípade textil – nasiakneme inou látkou s cieľom zmeniť povrchové vlastnosti impregnovaného materiálu.

 

Impregnáciou teda ošetrený povrch získa jedinečné vlastnosti. Zhrňme si, aké výhody získate ošetretím oblečenia nanotechnológiou:

 

1. Naimpregnovaný textil odolá vode (hydrofóbia), olejom (oleofóbia) a taktiež iným tekutinám.

 

2. Na povrchu textilu vznikne neviditeľná, tenká vrstva, ktorá ale nezmení vzhľad ani priedušnosť textilu.

 

3. Vytvorí sa tzv. efekt lotosového kvetu, vďaka ktorému povrch získa samočistiace vlastnosti.

 

4. Ochranná vrstva je UV-stabilná a odolá aj bežným čistiacim prostriedkom.

 

5. Z tohto vyplýva, že ošetrenie impregnáciou garantuje zníženie frekvencie prania. Ušetríte čas aj peniaze a urobíte niečo aj pre ochranu životného prostredia.

 

Vo všeobecnosti môžeme povedať, že impregnácia je využiteľná na viacerích miestach v domácnosti a môžeme ňou ošetriť širokú škálu materiálov. Môže íst o autopoťahy, bytový textil a taktiež aj o stany. Pred aplikáciou si ale musíme uvedomiť jedno zásadné a najdôležitejšie pravidlo: impregnáciu môžete použiť len na savý materiál. Pýtate sa prečo? Dôvod je jasný, ošetrený materiál musí impregnáciu poriadne nasať, aby získal požadované vlastnosti. Po ošetrení si už môžete užívať výhody, ktoré Vám ponúka inovatívna impregnácia.

 

Nano produkty sú k dispozícii v rôznych objemoch. Kvalitu týchto výrobkov dokazuje aj názor spokojných zákazníkov. Impregnácia textilu, ktorú nájdete v ponuke firmy NanoProm má výborné ohlasy. Objavte aj Vy výhody impregnácie, aby ste si na čo najdlhšiu dobu mohli užívať vaše oblúbené oblečenie.

 

Rozdiel medzi ošetreným a neošetreným povrchom
Tvar kvapiek na ošetrenom textile

Hodnotenie

Impregnácia textilu nanotechnológiou
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma