Interupcia pre a proti

Interupcia pre a proti

Výhody a nevýhody potratu

16.01.2016 | adria | www.tabletky-potrat.net

Interupcia pre a proti

 

Rozhodnutie či podstúpiť interupciu alebo nie,je pre ženu vačšinou najťažším rozhodnutím v živote.Aké môže mať interupcia následky a aké sú iné riešenia sa dozviete na tomto článku.

 

Čo je to interupcia ?

 

Interupcia,ľudovo povedané potrat,je umelé ukončenie tehotenstva,ktoré sa však môže vykonať iba do 12.týždňa tehotenstva.Cena interupcie sa pohybuje okolo 400 eur,záleží v akom zariadení sa zákrok koná.

 

Interupciu postupujú vačšinou mladé matky od 15 do 25 rokov.Ak má dievča menej ako 15 rokov,lekár má automaticky povinnosť nahlásiť pohlavné zneužívanie maloletej.Dôvodou na podstúpenie potratu je veľa.Najčastejšie ide o nízky vek,nedostatok financií,nekompletná rodina alebo aj kariérny rast.

 

Ako prebieha zákrok ?

 

Interupciu možno rozdeliť na miniinterupciu a klasickú interupciu.Miniinterupcia sa vykonáva len do 6.týždňa tehotenstva,formou odsatia sliznice maternice.Klasický potrat sa vykonáva do 12 týždňa tehotenstva,pomocou lyžice (kyrety).

 

Nevýhody interupcie

 

Aj keď ide o profesionálny zákrok pod dozorom lekárou, môžu sa vyskytnúť rôzne problémy. V niektorých sa stáva, že žena po zákroku nemôže otehotnieť alebo udržať tehotenstvo.Aj keď zriedkavo, ale aj  pri samotnom zákroku môžu nastať komplikácie.

 

Prečo zmeniť názor ?

 

Interupcia je rozhodnutie, ktoré už nejde vrátiť späť, preto si ho treba naozaj veľmi dobre rozmyslieť.Aj keď ostane žena doma sama, dá sa situácia vyriešiť pomocou priateľov alebo rodiny.O pár mesiacov sa budete radovať zo života, pre ktorý by ste boli ochotná obetovať čokoľvek.

 

Šetrnejšia interupcia

 

Málo mladých žien vie,že okrem klasického potratu existuje aj potratová tabletka, ktorá je podľa odborníkov oveľa šetrnejšia.Tabletky fungujú na princípe užívania špeciálnych potratových piluliek, ktoré obsahujú látku Mifepristone nazývanú tiež RU-486.Tieto látky sú účinné len do určitého stupňa tehotenstva.Tabletky sa používaju spolu s podpornými látkami.Predaj RU-486 a potratových tabletiek je viazaný na lekársky predpis.

Táto forma interupcie má svoje výhody a nevýhody.Výhodami sú: šetrnejší spôsob, nižšia cena, diskrétnosť.

Nevýhodou je že žena znáša veľké psychické zaťaženie, pretože plod nie je odoberaný rukou lekára ale užívaním tabliet, teda ňou samou.

 

Viac info: http://www.tabletky-potrat.net/

Chemická interupcia
 
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma