Izolácie garážových brán

Ako ušetriť na vykurovaní

23.05.2016 | TOPSHADE | www.najlepsiebrany.sk

Zateplenie a tesnenie garážovej brány je jedným z najdôležitejších faktorov, predovšetkým ak je garáž súčasťou domu. Vtedy môžu byť tepelné straty objektu až 25%, ak nie je izolácia dostatočná.

 

Teplo vykurovaného domu sa šíri cez tepelné mosty. Tepelné mosty môžu vzniknúť pri nedostatočnej izolácii obvodových stien, podláh, stropov a teda aj garážových brán. Ak uvažujete o garáži, ktorá má byť súčasťou domu, treba pozerať na celý objekt komplexne a izolovať celý dom. Nemyslite si, že ak garáž dostatočne nezateplíte alebo nebudete vôbec prikurovať, ušetríte na energiách. Takáto garáž bude predovšetkým v zime pôsobiť ako „ochladzovač“ vykurovaných častí domu a unikne cez ňu neskutočne veľa tepla.

 

Ak vaša garáž nie je súčasťou domu, ani požiadavky na zateplenie nemusia byť také prísne. Na trhu je dostupných viac typov automatických brán, či už domácich garážových alebo priemyselných brán do priemyselných objektov. Brány bez izolácie sú najekonomickejším riešením, ale vyberajte ich len pre menšie objekty, ktoré nie sú súčasťou domu. Brány s izoláciou z polystyrénu vyhovujú bežným požiadavkám pre udržanie teploty v garáži a sú aj ekonomicky prijateľné riešenie. Najúčinnejšie sú brány s izoláciou z polyuretánu. Polyuretán v obojstrannom oceľovom plášti  zabezpečí vynikajúce tesniace vlastnosti brány. Udrží potrebnú teplotu, zabráni únikom tepla do okolia a nezvýši spotrebu energie v priestore.

Pri výbere vhodnej brány na váš konkrétny priestor sa vždy poraďte s odborníkmi, ktorí vám odporučia tú najlepšiu alternatívu.

Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma