Jazykové kurzy v zahraničí vyhľadávajú i dospelí!

Jazykové kurzy v zahraničí vyhľadávajú i dospelí!

Pokiaľ chcete, aby bol o vás na trhu práce záujem aj dávno po dovŕšení štyridsiatky, investujte do vzdelávania.

21.05.2014 | ONLINE TORO,s.r.o. | bilingvi.sk

Hlavne do výučby cudzích jazykov. Ide totiž o benefit, ktorý sa stále počíta.

 

Múdry to človek, ktorý raz povedal, že investície do vzdelania nie sú nikdy vyhodené peniaze. O cudzej reči to platí dvojnásob. V dnešnej dobe sú požiadavky zo strany zamestnávateľov dané veľmi striktne a bez patričných jazykových znalostí si vo väčšine zamestnaní ani neškrtnete. Aké máte možnosti?

 

Predovšetkým v našom hlavnom meste je takmer každé voľné pracovné miesto podmienené ovládaním cudzieho jazyka. Spomedzi všetkých je tým najfrekventovanejším i naďalej Angličtina, čo si uvedomujú aj rôzne vzdelávacie inštitúcie a agentúry po celom Slovensku, najmä však v hlavnom meste. Organizujú preto nielen jazykové kurzy Bratislava, ale i výmenné či študijné pobyty v zahraničí, ktoré bývajú z hľadiska nadobúdania jazykových zručností ešte efektívnejšie. A pozor! Nestránia sa ich ani staršie ročníky!

 

Jazykové kurzy v zahraničí vyzerajú spravidla inak než tie, ktoré navštevujú študenti a mladšie ročníky. Jazykové kurzy pre dospelých sú typické tým, že v triedach sedí menej študentov (maximálny počet býva 10), pričom podaktoré majú danú aj striktnú minimálnu vekovú hranicu. Ak pracujete na trvalý pracovný pomer a zamestnávateľ vám neumožní vziať si neplatené voľno, vedzte, že i dvoj – trojtýždňový jazykový kurz miesto dovolenky má svoj význam. A hneď si ukážeme, prečo. Kým stredoškolák absolvuje v priemere 100 lekcií cudzieho jazyka ročne, dospelí študenti (pokiaľ pracujú a kurzy navštevujú po večeroch), majú len 40 – 50 lekcií angličtiny za rok. Za predpokladu, že sa vyberiete na kurz jazyka do zahraničia, čaká vás 20 – 30 lekcií angličtiny týždenne, k tomu konverzácia so spolužiakmi, ako i  miestnymi obyvateľmi. To je neporovnateľne viac intenzívnej komunikácie v angličtine, ako počas roka výlučne počas večernej výučby.

 

Čo nás láka najviac?

 

Najväčšej obľube sa naďalej tešia kurzy angličtiny v Anglicku, veľmi obľúbená je i Malta, nasleduje USA a Kanada. Jazykom číslo dva je už tradične nemčina. Nech už si vyberiete akýkoľvek spôsob výučby, vedzte, že i kurzy angličtiny Bratislava, prípadne kurz nemčiny Bratislava je určite lepšou voľbou ako úplné ignorovanie jazykového vzdelávania. V tejto dobe obzvlášť. Uvedomujú si to i vzdelávacie inštitúcie a tak každým rokom čoraz väčšmi a intenzívnejšie organizujú aj kurzy typu angličtina pre deti – zamerané pre tých najmenších.

Hodnotenie

Jazykové kurzy v zahraničí vyhľadávajú i dospelí!
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma