Je ofsetová tlač lepšia ako digitálna?

Je ofsetová tlač lepšia ako digitálna?

Kedy zvoliť ofsetovú tlač.

03.07.2013 | Ofsetová tlačiareň | www.tlaciarenbardejov.sk

Pochopenie výhod a nevýhod digitálnej tlače oproti tradičnej ofsetovej tlače, má zásadný význam pri výbere správnej tlačiarenskej spoločnosti. Väčšina argumentov za ofsetovú tlač, alebo digitálnu je podávaná z pohľadu niekoho, kto má záujem o jednu, alebo o druhú technológiu. Vyšia efektívnosť, menšia spotreba materiálu a dodanie zákazky v krátkom termíne sú dôležité faktory v celom tlačiarenskom priemysle.

 

Výhody digitálnej tlače

 

1. Kratšie dodacie lehoty.2. Nižšie náklady na veľmi malé tlačové zákazky.3. Dostupnosť tlače.

 

Výhody ofsetovej tlače

1. Vyššia kvalita obrazu, vyššie rozlíšenie. 2. Široká škála tlačových povrchov.3. S rastúcim množstvom klesajú náklady na jeden kus.4. Automatizácia celého procesu, spoľahlivosť.

 

Digitálna tlač sa používa predovšetkým keď potrebujete niečo veľmi rýchlo vytlačiť a vo veľmi malých množstvách. Digitálna tlač tiež dáva možnosť tlačiť variabilný text alebo obrázky, kde každý list z tlače je nejakým spôsobom jedinečný.

 

Ofsetová tlač má niektoré nesporné výhody v porovnaní s inými druhmi tlače, napr. konzistentne ostré snímky, kvalitu obrazu, ľahká výroba tlačových dosiek, dlhšia životnosť tlačovej platne. Ofset je nákladovo efektívny pretože čím viac tlačíte, tým menej platíte za jeden kus. Ofsetová tlač je najvhodnešia pre veľkoobjemovú komerčnú tlač. Moderné ofsetové stroje sú riadené pomocou počítača, čo zvyšuje spoľahlivosť a kvalitu celého tlačiarenského procesu.

 

 

 

 

Hodnotenie

Je ofsetová tlač lepšia ako digitálna?
Hodnotenie 4.97 z 5
Počet hlasov 59
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma