Keď vám auto zastane na diaľnici

Keď vám auto zastane na diaľnici

Čo robiť?

13.06.2016 | RAI INTERNACIONAL | www.rai.sk

Každé auto sa môže niekedy pokaziť a niekedy aj celkom nečakane. Keď vám zastane vozidlo na ceste, nie je to príjemná situácia. Viete čo treba v tomto prípade robiť a ako ju najrýchlejšie zvládnuť?

 

V prvom rade je vždy bezpečnosť a s ňou spojené predvídanie.  Predtým, ako auto zastane, už dopredu môžete cítiť podozrivý zápach alebo počuť nezvyčajný zvuk. Niekedy sa jedná len o falošný poplach a zápach môže ísť aj z vonku alebo zvuk z rádia. Nikdy sa však nespoliehajte na túto možnosť.  Pri akomkoľvek náznaku, sa snažte vozidlo vždy bezpečne odstaviť a pokiaľ vyslovene nie ste opravár, zavolajte  si radšej profesionálnu pomoc. Ak máte vozidlo požičané z autopožičovne, kontaktujte hneď ich dispečing a nepokúšajte sa robiť akékoľvek opravy. Požičovne áut takéto situácie vedia vyriešiť aj tak, že v prípade poruchy k vám dopravia náhradné vozidlo.

 

Čo v prípade, ak vám auto zastalo priamo na diaľnici?

Snažte sa ho pri dojazde dostať na krajnicu tak, aby ste neblokovali premávku. Je potrebné zapnúť výstražné svetlá a v správnej vzdialenosti od vozidla umiestniť aj výstražný trojuholník. Kapotu auta nechajte otvorenú, tiež ako znamenie, že máte poruchu.  Diaľnica nie je veľmi bezpečné teritórium, preto nezabudnite na reflexnú vestu. Na diaľnici rozhodne nič neopravujte a odíďte mimo cesty. K pokazenému vozidlu hneď zavolajte 112, ktorá zabezpečí odťahovú službu a odvezie vás z diaľnice. V prípade, že vozidlo vyžaduje náročnejšiu opravu a vy potrebujete pokračovať vo vašej ceste urýchlene, pomôcť vám môže prenájom auta v najbližšej autopožičovni.

Hodnotenie

Keď vám auto zastane na diaľnici
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma