Kempovanie v Čechách

Kempovanie v Čechách

Najobľúbenejšie lokality a miesta pre kempovanie v Čechách

27.06.2014 | Euroline computer s.r.o. | www.holiday-portal.com

Rovnako ako vo svete, tak aj v Českej republike predstavujú kempy najlacnejší typ ubytovania. V Česku je okolo 500 kempingov. Väčšinou sa nachádzajú v turisticky atraktívnych lokalitách v srdci prírody s možnosťou prírodného kúpania, na miestach s množstvom cyklistických i turistických trás.

Najviac kempov nájdete na juhu Čiech, v okolí Prahy alebo na Šumave. Naopak relatívne málo ich je na Plzeňsku či na strednej Morave. Kempovanie v Čechách štandardne ponúkajú ubytovanie pod stanmi, poskytuje priestor pre stanovanie, okrem toho poskytuje ubytovanie v chatkách, v bungalovoch, alebo aj ubytovanie v obytných prívesoch.

 

Máchovo jazero

Krajina okolo Máchovho jazera je obľúbená už od nepamäti. Romantická atmosféra, tajomné rokliny, neobyčajné skalné útvary a predovšetkým rozľahlá vodná plocha (284 ha), to sú hlavné lákadlá tejto oblasti. Návštevníci tu môžu tráviť dovolenku nielen na pláži pri jazere, ale majú možnosť navštíviť aj mnoho prírodných a kultúrnych pamiatok - zrúcaniny stredovekých hradov Bezděz, Houska, Kokorín, Lemberk. Okolie obklopuje hustá sieť trás pre cyklistov a peších turistov.

Južné Čechy a Šumava

Na juhu Čiech je množstvo rybníkov a preto je tu aj veľa vhodných miest na kempovanie. Medzi najobľúbenejšie patrí vodná nádrž Lipno, ktorá sa považuje za najväčšie miesto pre kempovanie v Čechách. Okolie Lipna má stovky peších i cyklistických možností. Na Lipne je možné venovať sa množstvu športových aktivít. Pre milovníkov historických pamiatok je v blízkosti mesto Český Krumlov, ktorý je zapísaný na Zozname svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO.

Šumava je vďaka svojim prírodným podmienkam zrejme turisticky najvyhľadávanejšia rekreačná oblasť v Čechách. Okrem tradičných možností pre pešiu turistiku, cykloturistiku, agroturistiku, či turistiku zameranú na poznávanie historických zaujímavostí a tradícií, ponúka aj možnosti na relax ako rybolov, poľovníctvo a hubačku.

Južná Morava

Jednou z najatraktívnejších oblastí južnej Moravy na kempovanie je Vranovská priehrada. Milovníci turistiky a cykloturistiky využijú veľa značených chodníkov Národným parkom Podyjí, ktorý siaha až do Rakúska. Z kultúrnych pamiatok si zaslúži pozornosť Vranovský zámok, hrad Bitov, alebo zrúcanina hradu Cornštejn.

Známou turistickou oblasťou južnej Moravy je aj Pálava. Je to najteplejšia a takmer najsuchšia oblasť Českej republiky, čo umožňuje úžasné podmienky pre vinohradníctvo, no táto oblasť je zaujímavá aj výskytom mnohých druhov rastlín, ktoré na iných miestach v ČR nerastú. Vodná nádrž Nové Mlyny je vhodná na kúpanie a vodné športy. Neďaleko sa nachádza známy Lednicko - Valtický areál, ktorý je taktiež zapísaný na Zozname svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO.

Východné Čechy

V regióne nájdeme hneď niekoľko vodných nádrží s možnosťou ubytovania v kempoch, ako napríklad kemp pri priehrade Seč, alebo pri vodnej nádrži Rozkoš neďaleko Českej Skalice. V poslednej dobe sa východné Čechy stávajú čoraz atraktívnejšie pre návštevníkov z tuzemska i zo zahraničia. Ponúkajú veľa možností na kúpanie, prevádzkovanie vodných športov, pešiu turistiku či cykloturistiku. Okrem toho sa na území celého regiónu Východných Čiech prudko rozvíja agroturistika zameraná na chov koní.

 

Napriek tomu že sme sa pokúsili poukázať na to najzaujímavejšie z pohľadu lokalít na kempovanie v Čechách, existuje dostatok ďalších, možno menej známych no pritom úžasných lokalít, ku ktorým sa vrátime v našich ďalších článkoch.

Hodnotenie

Kempovanie v Čechách
Hodnotenie 4.98 z 5
Počet hlasov 92
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma