Kočíky sú rôzne, poradíme vám ako na ne

Kočíky sú rôzne, poradíme vám ako na ne

Ako si vybrať detské kočíky

22.03.2015 | DETSKAPOSTEL, s.r.o. | www.detskapostel.com

Výber kočíka je na 1. mieste

 

Detské kočíky sú rôzne, treba o nich niečo vedieť, pred tým ako pôjdete nakupovať. Ak hľadáte ten správny detský kočík pre vás a vašu rodinu, je potrebné si vopred premyslieť, aké kritériá by mal spĺňať a na čo všetko ho budete používať. Nasledujúce tipy a rady vám výber detského kočíka určite uľahčia a rozšíria obzory vo výbere funkcii a modelov, ktoré trh ponúka. 

 

Kombinovaný kočík (0 - cca 3 roky):

 

Alebo aj tzv. trojkombinácia alebo multifunkčný kočík. Kombinovaný kočík je momentálne najpopulárnejším typom kočíka na trhu medzi rodičmi nakoľko predstavuje ideálne spojenie hlbokého a športového kočíka. Rodičia teda miesto dvoch kočíkov v rámci rastu dieťaťa investujú iba do jedného. Jeho najväčšou výhodou je využitie od narodenia dieťatka až po približne tri roky dieťaťa. Mnoho výrobcov v súčastnosti ponúka v rámci výbavy i autosedačku, ktorá je dnes nevyhnutnosťou každého riadiaceho rodiča. Vo väčšine prípadov je cena za autodesačku kúpenú v rámci kombinovaného kočíka nižšia ako tá, ktorú zaplatíte pri kupovaní sedačky zvlášť. Nakoľko trojkombináciu kočíka budete môcť využívať niekoľko rokov, je nevyhnutné vybrať kvalitný podvozok a pevnú konštrukciu. 

 

2. Hlboký kočík (0 - cca 7 mesiacov)

 

Hlboký kočík je spravidla kočík s vaničkou pre novorodené detičky do doby, kedy začnú samostatne sedieť (cca od 7 mesiacov). Pri výbere hlbokého kočíka je dôležitý terén, v ktorom sa s ním budete pohybovať. Nakoľko jeho rozmery sú väčšie v porovnaní s kombinovaným kočíkom, manipulácia s ním je nie taká bezproblémová a je vhodný na využitie najmä po rovných terénoch (nákupné centrum, prechádzka v parku). Jeho hmotnosť je taktiež vyššia ako pri kombinovanom kočiari, preto rodičia, ktorí pravidelne cestujú alebo navštevú príbuzných či bývajú na siedmom poschodí by mali túto skutočnosť zobrať do úvahy pred jeho kúpou. 

 

3. Športový kočík (od cca 7 mesiacov a viac)

 

Športový kočiar je vhodný pre deti, ktoré sú schopné samostatne sedieť a tento vek začína zvyčajne okolo 7 mesiacov dieťaťa. Ich výhodou je jednoduchá a rýchla skladateľnosť, ktorú uvítate najmä pri vkladaní kočíka do auta a vykladaní z auta či pri jeho uskladnení v menších priestoroch. Mnoho modelov na trhu je v ponuke s mobilnou sedačkou, ktorá sa dá nastaviť v smere alebo proti smeru jazdy kočíka, takže ľahko zmeníte polohu dieťaťa podľa toho, či práve bdie alebo spí, prípadne podľa smeru vetra a dažďa. 

 

4. Golfové palice (sediace dieťa)

 

Tento typ kočíkov je typický svojou ľahkou konštrukciou a aj svojou jednoducho a rýchlou zložiteľnosťou. Je ideálnym riešením pre rodičov, ktorí často skladajú a rozkladajú kočíky, cestujú dopravnými prostriedkami alebo využívajú kočík najmä na krátke vzdialenosti. Sú taktiež vhodnejšie do letného počasia, takže kočík golfové palice je ideálnou voľbou na dovolenku pri mori. Ak však plánujete v zime voziť svoje dieťa v tomto kočíku do obchodu či na návštevy, radšej si to premyslite dvakrát, nakoľko ľahké spracovanie sa odzrkadlí i v tenkom materiále a teda dieťatko by mohlo rýchlo prechladnúť, keďže nie je dostatočne chránené. 

 

Hodnotenie

Kočíky sú rôzne, poradíme vám ako na ne
Hodnotenie 4.4 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma