Kontajnerové domy ako alternatíva tradičných stavieb

Kontajnerové domy ako alternatíva tradičných stavieb

Chcete bývať inak, lepšie a rozmýšľate kam sa presťahovať, v čom bývať, a za koľko?

29.05.2014 | 3M Dom | domypremladych.sk

Prešli ste si viacero možností, zaujali vás nízkoenergetické domy a páčilo by sa vám aj objednať si domy na kľúč ? Prezreli ste nejeden katalóg domov, ale túžite po niečom nevšednom, modernom, ale zároveň praktickom a pri tom všetkom máte obmedzený rozpočet?

 

Novším konceptom na trhu a v podstate aj hitom v architektúre sú dnes kontajnerové domy. Ide o objekty vyhotovené z prefabrikovaných priestorových modulov. Ich plusom je nielen to, že sú ekologické, ale sú vhodné a použiteľné v prípadoch, ktoré sú architektonicky náročnejšie. Samozrejme, hlavným dôvodom na použitie kontajnera na stavbu domu je ekonomické hľadisko.

 

Ich výhodou je ich rýchla výstavba v porovnaní s klasickou stavbou, ako aj schopnosť prispôsobiť sa požiadavkám na konkrétny typ stavby. V zahraničí sa pomocou týchto modulov napríklad riešil nedostatok internátov, ale tak isto sa môžu využiť na stavbu škôlok či škôl. A samozrejme na rodinné domy. Záber využitia je naozaj široký.

 

V prípade rozhodnutia predať stavbu zhotovenú z kontajnerov je výhodou možnosť stavbu rozobrať na kontajnery a predať ich, v celku alebo jednotlivo. Nový majiteľ sa môže tešiť z modulov, ale na úplne inom mieste, než na akom stáli dovtedy. Takáto stavba teda môže byť len krátkodobým riešením.     

 

Kontajnery možno použiť na stavbu celého domu alebo ich len vsadiť, či pripojiť do tradičnej stavby. Viete ich použiť ako zaujímavý, moderný prvok v interiéri.

 

Z architektonického hľadiska majú tieto modulárne stavby najčastejšie tvarovo jednoduchú, kubickú až minimalistickú formu, čo sa im kedysi vyčítalo, ale dnes sa to vníma ako plus.

Modulárne stavby sú dnes rozšírené vo veľkej miere v Spojených Štátoch Amerických, v Holandsku, ale aj v Spojenom kráľovstve, Portugalsku či Francúzsku. 

 

Ak sa pre ne rozhodnete, je dobré nechať si poradiť v otázke vhodného riešenia a možnosti skĺbenia praktickej a technickej stránky stavebného systému a architektonickej stránky zameranej na dizajn, nápad či praktickosť...

 

Hodnotenie

Kontajnerové domy ako alternatíva tradičných stavieb
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma