Kontajnerový dom je na nerozoznanie od murovaného

Kontajnerový dom je na nerozoznanie od murovaného

Kontajnerové domy sú revolúciou vo výstavbe

11.02.2016 | CLAIM MANAGEMENT, s.r.o. | www.modularnedomy.sk

Každý, kto sa stretne s pomenovaním kontajnerový dom po prvý raz, si s najväčšou pravdepodobnosťou v prvom momente predstaví nejakú „barabizňu“, ktorá je postavená zo starého železa, z renovovaných prepravných kontajnerov, prípadne, že ide naozaj o dom z kontajneru.

 

Pomenovanie kontajnerový dom však nepochádza z vyššie spomenutých parametrov. Kontajnerové domy sú nazvané preto, lebo využívajú práve koncepciu jednoduchých modulov, z ktorých sa vytvára následne jednotný celok ponúkajúci nielen pohodlie na bývanie, ale aj neobmedzené možnosti v oblasti väčších budov a stavieb.

 

Čo sa týka vonkajšieho či vnútorného opláštenia sú však kontajnerové domy okom na nerozoznanie od tých murovaných. Rozdiel je len v stavebnom materiáli vo vnútri stien. Namiesto tehly je použitá oceľová konštrukcia. Ostatné materiály ako zateplenie, parozábrana, maľovka, omietka atď. sú používané ako pri klasických stavbách, na ktoré sme zvyknutí.

 

V čom je však výhoda kontajnerového domu? V prvom rade je to jeho rýchla výroba vo fabrike a následná výstavba, minimálny čas strávený na pozemku pri dodaní stavby, minimálny stavebný ruch v okolí stavby a vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti samotného domu.

 

Vzhľadom na to, že sa jednotlivé kontajnery / moduly vyrábajú vo fabrike s maximálnou presnosťou, predchádza sa tak vzniku neželaných stavebných chýb, ktoré sa často vyskytujú pri výstavbách domov z klasických materiálov priamo na pozemku.

 

Ak patríte medzi developerov, investorov či majiteľov firiem, určite oceníte nielen rýchlosť výstavby kontajnerových stavieb, ale aj rýchlu návratnosť finančných prostriedkov vynaložených do výstavby.

 

Výstavbou kontajnerových domov zminimalizujete čas realizácie Vašich developerských projektov na 2 až 3 mesiace. Od podpisu zmluvy po finálne dodanie stavby prebehne len niekoľko týždňov, čo pri klasickej výstavbe nedokáže garantovať a zrealizovať nikto. A nezáleží na tom, či ide o dom z jedného modulu alebo o stavbu v rozsahu niekoľkých stoviek modulov.

 

Kontajnerové stavby predstavujú revolúciu v oblasti výstavby domov, ktoré si vo svete našli množstvo priaznivcov. Sme radi, že sa už aj v našich končinách začínajú ľudia zaujímať o takúto výstavbu a zábrany, ktoré mali doposiaľ zahodili už za hlavu :)

Ak Vás kontajnerové domy zaujímajú, stačí navštíviť web www.modularnedomy.sk a dozviete sa o nich viac.

Kontajnerový dom
 

Hodnotenie

Kontajnerový dom je na nerozoznanie od murovaného
Hodnotenie 4.9 z 5
Počet hlasov 10
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma