Kontaktné šošovky na leto!

Kontaktné šošovky na leto!

Jednodenné kontaktné šošovky

31.07.2014 | Alensa, s.r.o. | sosovky-kontaktne.sk

 

Kontaktné šošovky sa vďaka veľkému prepadu cien v posledných niekoľkých rokoch stali veľmi populárnou pomôckou korekcie zraku. V letnom období to platí dvojnásobne, obzvlášť pre športové a iné letné aktivity. Odborníci odporúčajú ako najzdravší typ jednodenné kontaktné šošovky, pretože sa na ich povrchu nestihnú vytvoriť žiadne usadeniny, ktoré sa stávajú podhubím pre baktérie. Každý pár jednodenných kontaktných šošoviek sa na konci dňa jednoducho vyhodí. O šošovky nie je potrebné sa akokoľvek starať.                  

 

Vplyv UV žiarenia na oči

Odborníci preukázali, že dlhodobé pôsobenie UV žiarenia môže poškodiť povrch oka, jeho okolie aj vnútornú štruktúru (hrozí napr. vznik šedého zákalu). Samotné okuliare k dokonalej ochrane ale nestačia. Nebezpečné UV žiarenie si nájde cestu miestami, ktoré nie sú kryté okuliarmi – napr. zo strán. Tieto lúče potom dopadajú na oko v koncentrovanej forme. Ideálne je ešte doplniť okuliare slameným klobúkom, koniec koncov sú slamené klobúky toto leto v móde, a kontaktnými šošovkami.

 

Kontaktné šošovky s UV filtrom

Niektoré značky šošoviek sú naviac vybavené UV filtrom – napr. TopVue Daily. Šošovka nezakrýva celé oko, avšak môže chrániť dúhovku a zreničku. Veľkú výhodu pre občasných nositeľov predstavujú menšie balenie 5tich a 10tich šošoviek, ktoré možno kúpiť za nízke cenyNaviac obsahujú aj zvlhčujúcu látku hyaluronát sodný, ktorý po celý deň významne podporuje lubrikáciu šošovky. Výrobca u nich naviac garantuje vrátenie peňazí v prípade nespokojnosti.

 

 

 

                                  

TopVue Daily
 

Hodnotenie

Kontaktné šošovky na leto!
Hodnotenie 4.86 z 5
Počet hlasov 7
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma