Korkové podlahy – výhody a nevýhody

Korkové podlahy – výhody a nevýhody

Hoci sú korkové podlahy medzi nami už niekoľko dekád, na výslnie sa dostali až v posledných rokoch.

13.03.2019 | Hi Promotion s.r.o. | jutex.sk

Z čoho korok pochádza?

 

Korok pochádza z kôry korkových duboch, ktoré rastú v južných častiach Európy a jeho špeciálnou vlastnosťou je to, že jeho kôra dorastá.

 

Aké sú výhody korkových podláh?

 

Korkové podlahy sa vyznačujú mäkkým povrchom. Dá sa povedať, že ide o jeden z najväčších benefitov. Pocit mäkkosti pod nohami. Vnímame ich úplne ináč ako vinylové podlahy či drevené parkety. Aj vďaka tomu sa korok stal populárnou podlahovou krytinou a používa sa v miestnostiach, kde zvykneme stáť, napríklad v kuchyniach.

 

Korok je dobrý izolantom. Jeho vnútro je vyrobené z miliónov vzduchových komôr, ktoré zabraňujú prenosu zvuku a efektívne odizolujú akúkoľvek miestnosť. Korok sa preto hodí aj do bytových domov. Pomôže vám tiež ušetriť peniaze za vykurovanie. Podlaha totiž funguje nielen ako zvukový, ale tiež ako tepelný izolant. V lete bráni teplu prenikať dovnútra a v zime zas von.

 

Korok je antialergický. Odpudzuje prach, vlasy a ďalšie čiastočky. Navyše, je jednoduchý na údržbu.

 

Aké sú nevýhody korkových podláh?

 

Korok sa môže ľahko poškodiť. Nejde o vhodnú voľbu, ak sa obzeráte po odolnej podlahovej krytine. Korkové podlahy sú veľmi mäkkým materiálom a môžete ich poškodiť ostrými objektami, nožičkami od nábytku, nosením vysokých podpätkov.

 

Korok neznáša dobre vlhkosť. Samozrejme, voči určitému stupňu vlhkosti je korok odolný. Avšak, ak sa naň nedopatrením dostane priveľa vody, môže sa stať, že podlaha stratí svoju farbu a sa ohnúť.

 

Slnečné svetlo ovplyvňuje farbu korku. Keďže korok je prírodný materiál, zvykne pracovať. Aby nevybledol, je dobré zaťahovať závesy či žalúzie.

Hodnotenie

Korkové podlahy – výhody a nevýhody
Hodnotenie 4.4 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma