Ku kravate košeľu so vzorom alebo jednofarebnú?

Ku kravate košeľu so vzorom alebo jednofarebnú?

Otázkou ostáva, akú ktravatu a ako ju správne zladiť s košeľou?

04.07.2018 | Merkurius s.r.o. | bestlook.sk

Kravata je síce menej nákladným, no veľmi dôležitým kúskom pánskeho šatníka. Každý muž by mal vlastniť minimálne jednu kravatu. Otázkou ostáva, akú ktravatu a ako ju správne zladiť s košeľou? Nie je to komplikované a my vám prinášame zopár rád ako správne zladiť tieto dva kúsky oblečenia.

 

1. Pohodlie na prvom mieste ale...

V prvom rade si uvedomte, že si to budete obliekať vy. Vyberte si takú kombináciu, ktorá vás aspoň trochu vystihuje, a v ktorej sa cítite dobre. Ak nie je vo vašej dennej náplni práce chodiť v saku a košeli, pravdepodobne nemáte doma niekoľko rôznych druhov tohto oblečenia. Ak teda vlastníte len jedno sako a košeľu, dobre urobíte, ak si obe tieto časti obleku zakúpite v jednoduchšej verzii. Jednofarebné alebo len s jemným motívom.Potom je možné pri kravate upustiť uzdu fantázii a vybrať si farebnú, či so vzorom.  Ale taká klasika, ktorou nič nepokazíte je biela košeľa a napríklad červená alebo modrá kravata. Kravata v tomto prípade môže byť so vzorom alebo bez.

 

2. Vzor alebo jednofarebá kombinácia

Ak ste vlastníkom viacerých oblekov, košieľ a kravát potom je to už o čosi zložitejšie. Farby aj vzory musia ladiť, aby bol výsledný look stále decentný. Alk máte košeľu so vzorom, vyberte si jednofarebnú kravatu, alebo naopak - vzorovaná karavata a jednofarebná košeľa.  Kombinovať môžete jednofarebé košele a kravaty podľa farby aby spolu ladili.

 

3. Hodváb je naj

Ak sa pozeráte po kravate z hodvábu, ktorý býva najčastejším materiálom na výrobu kravát, určite investujte. Lacná kravata z materiálu na štýl hodvábu bude jednoducho pôsobiť nevkusne, príliš sa leskne a výsledný efekt nebude veľmi prirodzený. Môžete siahnuť aj po kravatách z iných zaujímavých materiálov, ale vždy buďte pripravený investovať. Ak chcete naozaj kvalitnú kravatu, vyberajte precízne.

 

4. Pozor na bielu!

Pri voľbe bielej košele si taktiež dávajte pozor. Práve na bielej košeli sa toho dá pokaziť naozaj mnoho. Ak si vyberiete príliš svetlý odtieň kravaty, úplne zanikne a ani nebude vidieť, že máte nejakú kravatu. Najlepšie je zvoliť výrazné alebo sýte farby ako je bordová, tmavomodrá alebo hnedá. Pôsobia naozaj elegantne.

Hodnotenie

Ku kravate košeľu so vzorom alebo jednofarebnú?
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma