Kupujeme poschodovú posteľ. Ako si vybrať?

Kupujeme poschodovú posteľ. Ako si vybrať?

Poschodová posteľ pre každého

23.01.2015 | DETSKAPOSTEL, s.r.o. | www.poschodovky.sk

Poschodové postele prestavujú ideálne riešenie nedostatku miesta v interiéri. Vkusný, zaujímavý a hlavne funkčný kus nábytku už dávno nie je len doménou detských a študentských izieb. 

Svoje miesto si našli v hosteloch, ponúkajúcich výhodné ubytovanie pre turistov, študentských internátoch a tiež kasárňach. V týchto prípadov však poschodové postele riešia jediné – nutnú úsporu miesta. Postele jednoduchej konštrukcie a dizajnu nedosahujú kvalít postelí určených napríklad do detských izieb.

 

Dnes už na trhu nájdeme veľmi širokú ponuku poschodových postelí. Základ stále tvoria detské poschodové postele, ktoré dokonca nájdeme aj v prevedení so šmýkalkou, rozkladacie postele tzv. postele s prístelkou, multifunkčné postele. Vyrábajú sa v tisícoch motívoch, ktoré odzrkadľujú vek, pohlavie aj záujmy jej používateľa a pomáhajú ozvláštniť interiér.

Okrem toho nie sú súčasné modely iba posteľou. Z podpier postele sa stávajú úložné priestory či šatňové bloky. Typickým príkladom je vysoká posteľ, ktorá poskytuje kompletnú výbavu do detskej izby -  stôl, skriňu a otvorený policový diel.

 

Základné kritériá výberu

 

Kvalita

Kvalita nielen rámu, ale aj ostatných použitých materiálov je, alebo by mala byť najdôležitejším kritériom pri výbere. V súčasnosti máme na výber niekoľko druhov materiálu. Môžu byť z dreva či kovu, objavujú sa aj postele murované.

Čo sa týka pevnosti, odolnosti a životnosti, prím hrá určite kov. Tesne za ním je drevo, masív. Tento materiál spĺňa nielen kritéria pevnosti a odolnosti, ale aj dobre vyzerá a na rozdiel od kovu patrí medzi teplé materiály.

 

Bezpečnosť

Postele by mala pôsobiť maximálne stabilne, nemala by sa výraznejšie kývať, vŕzganie je tiež znakom nekvality. Dostatočne opracovaný povrch  tiež nie je zanedbateľným kritériom.

Dôležitým bezpečnostným prvkom na vrchnej časti postele sú zábrany na bokoch, ale aj na začiatku alebo konci postele, ktoré treba mať na pamäti nielen pri deťoch, veď aj dospelý môže veľmi ľahko z postele spadnúť.

Súčasťou postele by mal byť pevný rebrík s obrúsenými hranami priečok. Pri menších deťoch je vhodnébežný rebrík nahradiť kvalitnými schodíkmi.

Takisto je potrebné myslieť aj na zabezpečenie dolnej postele, pokiaľ je využívaná mladším dieťaťom.  Dobrý riešením je jednoduchá zábrana, ktorá sa dá neskôr odmontovať.

Bezpečnosť a kvalita hlavne detských postelí by nikdy nemala ísť na úkor nízkej ceny, ktorá je pre veľké množstvo kupujúcich najdôležitejším kritériom

3.      Výška

Výber správnej výšky je už komplikovanejšia záležitosť.  

Pri výbere si určite dajte pozor na tieto veci:

-          spodná posteľ by nemala byť príliš nízko pri zemi, počas spánku môže byť zima

-          horná posteľ  by nemala byť príliš vysoko, kde zase môže byť príliš horúce a tiež by vznikol problém s nedostatkom miesta

-          horná posteľ by nemala byť veľmi nízko posadená na dolnou. Vznikol by nedostatok priestoru, a nedalo by sa ani dobre posadiť.

Pokiaľ neplánujete posteľ za chvíľu meniť je dobré pri výbere rozmerov dobré myslieť na aj to, že s rastúcou výškou detí budú rásť aj ich priestorové nároky.

 

Praktické súčasti postele a dizajn 

Poschodová posteľ je nenahraditeľnou súčasťou zariadenia bytových priestorov, je kupovaná s vyhliadkou dlhodobého využívania a vyžaduje vyššiu finančnú investíciu, preto je potrebné jej výberu venovať náležitú pozornosť. Kvalitný výrobca alebo predajca vám s týmto výberom určite pomôže.

poschodová posteľ
poschodové postele

Hodnotenie

Kupujeme poschodovú posteľ. Ako si vybrať?
Hodnotenie 4.94 z 5
Počet hlasov 16
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma