Lacné tonery – áno či nie?

Lacné laserové tonery

15.03.2014 | TINTA s.r.o. | www.tinta.sk

Toto je otázka, ktorú zrejme rieši veľa majiteľov tlačiarní. Na jednej strane sú odporúčania výrobcov tlačiarní, ktorí jednoznačne vystríhajú pred používaním lacný alternatívnych tonerov. Na druhej strane sú však peňaženky zákazníkov, ktorým prekáža vysoká cena originálnych tonerov. Preto väčšina hľadá alternatívu.

 

Ako sa však zorientovať v rôznych internetových ponukách na lacné tonery

Aj medzi lacnými tonermi je možné nájsť spoľahlivé značky, častokrát známe na celom svete. Sú to značky, ktoré garantujú nielen priaznivú cenu, ale aj potrebnú kvalitu. Spĺňajú všetky ISO normy a ich produkty prechádzajú náročným testovaním. Dokážu garantovať rovnaké množstvo výtlačkov ako OEM výrobcovia.

 

Pod pojmom lacné tonery si môžeme predstaviť buď 100% nové kompatibilné tonery alebo renovované tonery.

Lacné kompatibilné tonery sú také tonery, ktorých telo i všetky diely sú úplne nové, nepoužité. V súčasnosti sú takéto lacné tonery najpredávanejšie a za najlepšie ceny. Ak si vyberiete kvalitného predajcu takýchto lacných tonerov, budete spokojní. A to za približne tretinovú cenu.

 

Renovované tonery majú telo kazety pôvodné, teda od OEM výrobcu tlačiarne. Renovátorske firmy takýto toner rozoberú, vyčistia, vymenia opotrebované diely (najmä opc valce a stierky), poskladajú a doplnia tonerových prachom. Renovované tonery sa však predávajú čoraz menej. Pri tlaku a cenách ázijských výrobcov lacných tonerov je pre slovenské renovátorské firmy ťažké konkurovať. 

 

Prípadné pozrite atrament na dopĺňanie atramentových kaziet ale ciss systémov za skvelé ceny.

Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma