Letné osvieženie v jazerách

Letné osvieženie v jazerách

Zaujímavé miesta a tipy na ubytovanie

11.08.2014 | Sz3, s. r. o.

Nemáte chuť na akvaparky? Uprednostňujete osvieženie v jazere či priehrade? Na Slovensku je množstvo jazier, ktoré Vám presne toto umožnia.

Najväčšou priehradou Slovenska je Zemplínska Šírava s viacerými rekreačnými lokalitkami. Umožní Vám kúpať sa, rybárčiť, vyskúšať si vodné športy. S vetrom o preteky! Užite si jazdu na vodných skútroch, ale i vodných bicykloch. V polovici augusta je možné na brehoch zazrieť kolónu motorkárov prechádzajúcich až do Michaloviec. Súčasťou je aj bohatý festivalový program. Ak ste dostali chuť práve na takéto oživenie leta, neváhajte a zajednajte si ubytovanie Zemplínska Šírava - Kaluža, Hotel Glamour.

Cestovali ste do Košíc a zazreli ste modrastú vodnú plochu? Tak vedzte, že Palcmanská Maša neláka už len „ľadových medveďov“. Rekreanti sa vo veľkej miere tešia plávaniu, bicyklovaniu na vode, ba dokonca i aquazorbingu. Vydýchnuť si môžte v dedinke Mlynky, Penzión Salamander či Penzión Pod Guglom

Stredoslováci sa môžu schladiť na známych banskoštiavnických tajchoch. Pri tajchoch máte možnosť kúpania i vodných športov. Niekoľko z nich Vám dožičí aj vodné bicykle či člnky. Častými návštevníkmi sú aj rybári a potápači. Vo Vindšachtskom tajchu si prídu na svoje tí, ktorí sa chcú len pochváliť fotografiou, nakoľko sa chytá spôsobom „chyť a pusť“. Štiavnické Tajchy, obzvlášť Veľká vodárenská nádrž, dožičia svojou tyrkysovou vodou uprostred lesa romantiku pokoja azda každému. Všetkým zaľúbencom výborne poslúži ubytovanie Banská Štiavnica, Penzión Kachelman alebo Penzión Ister. Najznámejším z tajchov je azda Počúvadlo. Rekreačné stredisko si obľúbia turisti, chatári, ale i detské tábory. Často sa tu usporadúvajú aj rozličné kultúrne podujatia. Ak sa nabažíte vody, máte príležitosť zájsť si do lesoparku Počúvadlo načerpať silu. Sily si dobiť môžte napríklad v Penzióne Café Madeira, Banská Štiavnica. Mesto má však pre Vás pripravený aj pobyt v Penzióne Vysoká a v Hoteli Kerling

Každý, kto zablúdi na Liptov, nesmie obísť Liptovskú Maru poskytujúcu rôzne letné aktivity. Windsurfing, člnkovanie, rybárčenie. Spestrením bude určite vyhliadková plavba loďou po Mare. Vyskúšajte na vlastnej koži, aké to je vzlietnuť na lietajúcej raji! V blízkosti vodnej nádrže sú našimi jednotkami ubytovanie Liptovský Mikuláš, Koliba GrétaHotel KlarDrevenica Michael i Liptovská Drevenica. V centre natrafíte na Hotel Europa. 20 minútiek cesty Vám zaberie dostať sa k Penziónu Motýľ, Liptovská Teplá, k Penziónu Mária, Bodice, k Horskému hotelu Mních, Bobrovec a tiež k Rekreačným chatkám Dalko, Beňušovce.

Na západe Slovenska výborne poslúži v horúcich dňoch Kunovská priehrada, v blízkosti ktorej sa na Vás teší ubytovanie Senica, Turistická ubytovňa - Kunovská priehrada. Na Kunove je príjemný trávnatý breh, môžte si zachytať ryby, zahrať minigolf či obrovské šachy alebo si vychutnať plavbu po priehrade. 

Pár km od kúpeľného mestečka Bojnice leží priehrada Nitrianske Rudno. Táto oblasť je bezchybnou voľbou pre kúpanie, jachting i chytanie rýb. Pokiaľ zatúžite po štipke vzdelania, užiť si môžte blízky náučný chodník. Ak Vás zastihne únava, obrátiť sa môžte na ubytovanie Prievidza, Hotel Preuge a ubytovanie Bojnice, Penzión pod zámkomApartmány Hujer alebo Ubytovanie Teplý potok. Chcete sa dosýtosti vyblázniť v priezračných vodách? Nemusíte cestovať k moru – užívajte si naše slovenské vody! 

To všetko ešte viac Vás čaká na UbytujSa.sk – ubytovanie na Slovensku pod jednou strechou, tak neváhajte, klikajte a prežite dokonalú dovolenku na Slovensku!

 

Hodnotenie

Letné osvieženie v jazerách
Hodnotenie 4.8 z 5
Počet hlasov 10
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma