Likvidácia a odstránenie spoločnosti z obchodného registra

Likvidácia a odstránenie spoločnosti z obchodného registra

Rozhodli ste sa zlikvidovať Vašu spoločnosť či firmu a navždy ju vymazať z obchodného registra? Pomôžeme Vám.

16.06.2015 | be4 s.r.o. | www.zlikviduj.sk

Ukončenie činnosti Vaše firmy nikdy nie je príjemné.  Žiaľ, žiadna firma nie je a ani nikdy nebude odolná voči nečakaným situáciám, ktoré môžu prekaziť podnikateľské plány a vízie. Ak sa objavil dôvod prečo Vaša firma už nie je pre Vás zaujímavá, či už sa jedná o finančnú alebo osobnú príčinu, vašu firmu by ste mali čo najskôr zlikvidovať. Firma, ktorá neukončila riadne svoju činnosť, má naďalej záväzky voči štátu, a to aj v prípade, že už nevykonáva svoju činnosť alebo vy v nej nepracujete. Likvidácia firmy by teda mal byť samozrejmý proces. No vo väčšine prípadov sú spoločnosti ukončené z toho dôvodu, že nie sú schopné dosiahnuť svoje ciele a platiť záväzky. Práve od rozsahu zadlženia firmy závisí, či bude schopná aj naďalej fungovať alebo sa uskutoční likvidácia spoločnosti a teda firma zanikne úplne.

Likvidácia s. r. o. alebo inej spoločnosti je vlastne konečnou fázou obchodnej spoločnosti či firmy, kedy na základe rozhodnutia príslušného štátneho orgánu dôjde k ukončeniu činnosti. Na celý tento proces dohliada a stráži likvidátor respektíve firma, ktorá sa touto problematikou zaoberá. Cieľom je rozpredať majetok spoločnosti a vyrovnať jej záväzky voči veriteľom. Po výmaze z obchodného registra je činnosť spoločnosti ukončená. Výmaz firmy  je časovo náročná záležitosť a priebeh likvidácie je určený zákonom, čo sa však zmeniť ani ovplyvniť nedá. Čo sa však dá ovplyvniť je výška likvidačného zostatku, teda peňazí, ktoré sa vyplácajú majiteľovi likvidačnej firmy na záver procesu likvidácie. Nevhodne uskutočnená likvidácia spôsobí finančné straty, ktoré by majiteľovi teda nijak nepolepšili a celú situáciu by zhoršili.

 

Výhody likvidácie firiem:

 - Spoločnosť si sama určí svojho likvidátora respektíve firmu, ktorá proces zabezpečí.

 - Odmena je dohodnutá individuálne, na základe veľkosti firmy a náročnosti likvidačného procesu.

 - 100% transparentnosť

 - Bezpečnosť a predídenie nečekaným udalostiam.

 

Najvhodnejším spôsobom je vybrať si profesionálnu firmu, ktorá vykoná celú likvidáciu za vás. Profesionálnym prístupom odborníkov môžete dosiahnuť veľmi zaujímavé výsledky a získať likvidačný zostatok, o ktorom ste možno vôbec nepredpokladali. Úlohou likvidátora je okrem iného podať žiadosť o výmaz spoločnosti z o.r. No táto činnosť sa koná až po ukončení likvidácie.

Hodnotenie

Likvidácia a odstránenie spoločnosti z obchodného registra
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
SPONZOROVANÉ ODKAZY