Luxusný vinyl alebo prírodný korok?

Luxusný vinyl alebo prírodný korok?

Výber vhodnej podlahovej krytiny do domácnosti by každý mal patrične zvážiť.

09.10.2018 | Hi Promotion s.r.o. | jutex.sk

Luxusný vinyl alebo prírodný korok?

Výber vhodnej podlahovej krytiny do domácnosti by každý mal patrične zvážiť. Uvedomiť si, aké kritéria by podlaha mala spĺňať a čo od nej vlastne očakávame, je úplná samozrejmosť.

Vinyl – kráľ dekorov

Čo sa dekorov týka, vinylové podlahy sú na trhu jednoznačne špičkou. Dnešná technológia už totiž dokáže napodobniť takmer čokoľvek. Rôzne imitácie všelijakých druhov dreva, kameňa, dlažby, ba dokonca aj korku. Ani nehovoriac o štýle, podlaha môže pôsobiť ošúchaným dojmom, môže byť matná, lesklá, s drážkami alebo bez. Všetko to vám vinyl ponúka. Vzor sa upevňuje ďalšími vrstvami aj ochranným náterom.

Výhody vinylových podláh

Ak premýšľate nad podlahovým kúrením, vinyl vás určite nesklame. V tomto ohľade je lepší ako klasické drevené parkety, laminátové podlahy aj linoleum.

Je tiež príjemný na dotyk, teplý, nekĺže a zvukovo izoluje. Ani údržba vinylových podláh nie je náročná, stačí ich umývať teplou vodou. Poradí si aj s nadmerným vlhkom a vodou.

Korok je green

Životné prostredie je dookola omieľaná téma a dostáva sa do povedomia mnohých ľudí, ktorí následne menia aj svoj životný štýl. Ak ste sa aj vy rozhodli pre ekologickú domácnosť, neexistuje lepšia podlaha ako tá korková. Korkové podlahy sú vyrábané z korku, ktorý pochádza z korkových dubov rastúcich v Španielsku a v Portugalsku. Špeciálne stromy sú známe tým, že im kôra po olúpaní opäť dorastie.

Výhody korkových podláh

Korkové podlahy sú skvelou voľbou, pokiaľ máte doma alergika (odoláva aj plesniam). Vyznačujú sa tiež dlhou životnosťou. Majú mäkký, na dotyk príjemný povrch, sú dobrými izolantmi (zvukovými aj tepelnými). Medzi ďalšie skvelé vlastnosti patrí ich ľahkosť, pružnosť (pri chôdzi nezaťažuje kĺby), vodeodolnosť a pevnosť.

Splňte si svoje predstavy a rozhodnite sa pre tú správnu podlahu, ktorá vo vašej domácnosti navodí príjemnú atmosféru.

Hodnotenie

Luxusný vinyl alebo prírodný korok?
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma