Mengeleho Dievča - Príbeh o Slovenke, ktorá prežila Osvienšim

Mengeleho Dievča - Príbeh o Slovenke, ktorá prežila Osvienšim

Mengeleho dievča - Skutočný príbeh Slovenky, ktorá prežila v koncentračnom tábore

23.11.2016 | Ing. Peter Balko - kníhkupectvo Aura | www.auraknihy.sk

Skutočný príbeh Slovenky Violy Fischerovej, ktorá prežila útrapy štyroch koncentračných táborov, beštiálne pokusy Anjela smrti - Dr. Mengeleho a podarilo sa jej utiecť.

 

Počas druhej svetovej vojny bola hrozná doba, ktorá však stvorila množstvo príbehov o odvahe, statočnosti, láskavosti a obetovaní sa, ale aj o zlobe, podlosti a obludnom ponižovaní iných ľudských bytostí.

 

Príbeh Violy Fischerovej je však výnimočný.

 

"Bola som Mengeleho dievča. Jedna z mnohých, ktoré museli zniesť jeho pokusy. Jedna z mála tých, ktoré to prežili. A možno som jediná, ktorá ho porazila – on a jeho tím mi robili veci, po ktorých by som už nikdy nemala spoznať ten najväčší dar – držať v náručí vlastné dieťa. Porazila som ich dvakrát. Mám dve skvelé dcéry."

 

Viola Fischerová prežila štyri koncentráky: Auschwitz-Birkenau (po slovensky Osvienčim-Brzezinka), Ravensbrück, Buchenwald, Neustadt bei Coburg – továreň Siemens, prežiť kruté Mengeleho pokusy a nakoniec zorganizovať útek a úspešne aj utiecť.

 

Táto knižná novinka sa dokázala v rekordnom čase vypredať. Ledva bola vydaná a do necelých dvoch týždňov sa po nej zľahla zem :)

 

Kníh na podobnú tému nie je mnoho.

Z našej ponuky môžeme ešte odporučiť titul Děti, které přežily Mengeleho alebo príbeh Rudolfa Vrbu - Rudolf Vrba - Utiekol som z Osvienčimu

 

Rudolf Vrba - Utiekol som z Osvienčimu
Děti, které přežily Mengeleho

Hodnotenie

Mengeleho Dievča - Príbeh o Slovenke, ktorá prežila Osvienšim
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma