Meraný koberec: Mýty o koberci alebo čomu sa vyhnúť pri kúpe kob

Meraný koberec: Mýty o koberci alebo čomu sa vyhnúť pri kúpe kob

Čomu by sme sa mali pri kúpe koberca vyhnúť?

30.08.2019 | Hi Promotion s.r.o. | jutex.sk

Hmotnosť koberca nie je priamo úmerná jeho kvalite

 

Ide pravdepodobne o najčastejší omyl. Ľudia si hmotnosť koberca mýlia s jeho kvalitou a automaticky predpokladajú, že ťažšie koberce sú lepšie ako tie, ktorá vážia menej. Pochybiť je v tomto prípade jednoduché. Mnohí z nás totiž vyššie čísla priraďujú vyššej kvalite. Pri kobercoch to ale nie je faktor, na ktorý by sme sa mali spoliehať, pretože celková kvalita meraného koberca je ovplyvnená ďalšími faktormi. Pokiaľ však ide o koberec, pri určovaní celkovej kvality prichádza do úvahy príliš veľa ďalších faktorov.

 

Koberce, ktoré vyzerajú rovnako, sú rovnaké

 

Ďalší rozšírený omyl, na ktorý by ste si mali dať pozor najmä v tom prípade, že ste dostali niekoľko ponúk od rôznych predajcov. A tí od vás chcú, aby ste porovnali jablká s hruškami. Nedajte sa zmiasť. Len preto, že dva koberce vyzerajú rovnako, neznamená to, že naozaj rovnaké sú.

 

V prvom rade sa uistite, že koberce sú vyrobené z toho istého vlákna, majú rovnaký štýl a spĺňajú kvalitatívne požiadavky.  Následne dôkladne porovnajte záruky výrobcov na jednotlivé koberce. Ak má jeden koberec kratšiu záruku ako ten druhý, pravdepodobne nepôjde o rovnako kvalitné koberce.

 

Inštalácia koberca je jednoduchá a zvládne ju každý

 

Koberec si môžete nainštalovať sami alebo požiadať nejakého zručného známeho o pomoc. Samozrejme, netreba podceňovať skutočných profesionálov, ktorý vámmeraný koberec nainštalujú. Sú odborníkmi hlavne preto, lebo presne vedia, aké nástroje použiť na vykonanie práce.

 

Jasné, inštalácia kobercov môže byť drahou záležitosťou, najmä pokiaľ máte doma napríklad schody. Nepodceňujte ju ale. Nesprávne nainštalovaný koberec má totiž aj kratšiu životnosť.

 

Okrem meraného koberca si môžete zaobstarať ajkusový koberec. V ponuke nájdetekusové koberce do obývačky alebo spálne moderného aj klasického rázu.

 

 

Hodnotenie

Meraný koberec: Mýty o koberci alebo čomu sa vyhnúť pri kúpe kob
Hodnotenie 4.4 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma