Myslite ekologicky

Myslite ekologicky

Tým, že začnete myslieť ekologicky, ušetríte nielen prírodu, ale aj svoje zdravie

13.07.2018 | Hi Promotion s.r.o. | dedoles.sk

Myslite ekologicky

Tým, že začnete myslieť ekologicky, ušetríte nielen prírodu, ale aj svoje zdravie. Mnohí si myslia, že podobný štýl života stojí veľa námahy. Opak je však pravdou.

Začnite už pri rekonštrukcii

Pokiaľ ste sa rozhodli pre rekonštrukciu a budete meniť podlahy, stavte na korkovú podlahu, ktorá je vysoko ekologická. Korok totiž pochádza z kôry korkového duba, ktorý rastie v oblasti Stredomoria. Ide o obnoviteľný zdroj, pretože dub je známy tým, že jeho kôra dorastá.

Spaľujte ekologické palivo

Prestaňte na vykurovanie domov a bytov využívať elektrinu, plyn aj staré dobré drevo. Brikety sú totiž lepšou a ekologickejšou alternatívou. Do ovzdušia totiž nevylučujú veľké množstvo emisií. Sú tiež vyrábané z pilín (odpadového materiálu) pochádzajúcich z drevospracujúceho priemyslu, ktoré by ináč nenašli využitie.

Vyskúšajte na prírodnú kozmetiku

Prestaňte nakupovať rôzne chemické výrobky. Radšej siahnite po prírodnej kozmetike, ktorá je šetrná ako k životnému prostrediu, tak k vašej pokožke. Neobsahuje totiž žiadne syntetické látky a umelé vonné oleje. Skvelou voľbou je značka Soaphoria. Produkty tejto značky sú vyrábané z byliniek, ktoré si zakladatelia sami pestujú.

Masky na tvár, rôzne krémy a mydlá si môžete podľa rôznych receptov dostupných všade po internete vyrobiť aj doma.

Buďte ekologicky štýlový

Stavte na značku Mr. Gugu a Miss Go, ktorá počas výrobných procesov berie do úvahy aj životné prostredie. Technológia, ktorou je oblečenie vyrábané, minimalizuje textilný odpad presnými výsekmi do tkanín. Farby, ktorými sú potlačené dámske plavky, mikiny či tričká, neobsahujú žiadne nebezpečné látky, vďaka čomu získali aj celosvetovo uznávaný EKO certifikát. Štýlové dizajny sa navyše vyznačujú originalitou. Uletené motívy či umelecké diela určite potešia každé oko a zmenia váš outfit na nepoznanie.

Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma