Na čo by ste sa mali zamerať pri výbere brikiet?

Na čo by ste sa mali zamerať pri výbere brikiet?

Mať dokonalý kozub, ktorý poskytne rodinke útočisko, nie je všetko.

06.12.2017 | Hi Promotion s.r.o. | ekomall.sk

Na čo by ste sa mali zamerať pri výbere brikiet?

Mať dokonalý kozub, ktorý poskytne rodinke útočisko, nie je všetko. Myslieť musíte aj na vhodné palivo, k čomu potrebujete dostatok informácii o rozličných materiáloch, dobe horenia, tvare brikiet a ďalších vlastnostiach. Topenie briketami prináša rôzne výhody, je totiž lacné a ekologické. Ak sú brikety kvalitné, vyznačujú sa vysokou výhrevnosťou, nízkou popolnatosťou a ľahkou manipuláciou.

Pokiaľvás nebavia starostispojené s vysychaním dreva, jeho skladovaním, manipuláciou a prípravou, siahnite po jednoduchom riešení. Brikety sú predom nielen pripravené, ale sú aj suché a vysoko výhrevné.

Aké brikety máte na výber?

Na trhu je hneď celá kopa brikiet. Drevené brikety sa líšia typom drevnej hmoty – môže ísť o mäkké a tvrdé drevá či o kôru stromov. Všeobecne známe je, že tvrdé drevá ako sú buk a dub, majú dlhšiu dobu horenia. Brikety sa od seba odlišujú aj tvarovo, nájsť môžete brikety rôznych tvarov - hranaté, ale aj valcovité.

Čo obsahujú kvalitné brikety?

Predtým, ako sa na vykurovaciu sezónu zásobíte veľkým množstvom topiaceho materiálu, preštudujte si parametre jednotlivých brikiet. Kvalitu rozpoznáte ľahko. Brikety by mali obsahovať iba čisté zlisované drevené piliny. Chemické prísady či spojivá sú u brikiet neprípustné. Rovnako by v briketách nemali byť prítomné žiadne rastlinné prísady, farebné častice a podobne.

U nekvalitných brikiet si môžete všimnúť aj menšiu výhrevnosť a vysokú popolnatosť.

Vyskúšajte bukové brikety

Brikety tehlového tvaru sú vyrobené lisovaním čistých a suchých pilín. Piliny pochádzajú len z tvrdých drevín (buk a dub) a pri výrobe nie sú použité žiadne chemické prísady ani lepidlá.

Výhodou brikiet je aj to, že vám nezanesú komín, majú veľmi nízku popolnatosť. Brikety sú okrem iného ekologické a šetrné aj k životnému prostrediu. Neničia ho tak ako iné materiály a keďže sú vyrábané prakticky z odpadu, efekt ochrany je až dvojnásobný.

Bukové brikety môžete použiť v kozuboch, kozubových peciach, sporákoch, kachľových peciach a kotloch centrálneho vykurovania.Sú vhodné aj akobrikety do krbu.

Špeciálne brikety na noc

Nočné brikety sa vyznačujú skvelými vlastnosťami. Dlhodobo a rovnomerne udržiavajú teplotu, horia 10 až 16 hodín, z čoho plynie, že nočnému prikladaniu môžete dať zbohom. Brikety sú vyrábané z čistenej kôry, ktorá obsahuje minimálny podiel dreva.

Vyberte sibrikety aj vy a oceňte komfort a pohodlie, ktoré vám prinesú. Pravdou ostáva, že ak brikety raz vyskúšate, už po starom dobrom dreve viac nesiahnete.

 

 

 

Hodnotenie

Na čo by ste sa mali zamerať pri výbere brikiet?
Hodnotenie 4.25 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma