Na čo si dať pozor po ukončení školy!

Na čo si dať pozor po ukončení školy!

Práca ti len tak z neba nepadne

10.09.2019 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Nie si jediný študent, ktorý práve ukončil svoje štúdium a premýšľa nad tým, čo bude robiť ďalej. Dospelosť nenechala na seba dlho čakať a teda je potrebné sa podľa toho riadiť. Prečítaj si, ktoré sú najčastejšie chyby, ktoré robia študenti rovno po ukončení školy.

 

 

Práca nepríde sama od seba

 

Aby si bol prijatý do práce, v ktorej sa dlhé roky vidíš, musíš sa oddať aj budovaniu samého seba. vyhľadaj si vhodné kurzy alebo stáž. Ak si to pridáš do životopisu, môže to byť pre teba veľké plus.

 

 

 

Nemáš čo dať do životopisu

 

Pozrel si sa do svojho životopisu a uvedomil si, že tam vlastne nemáš, čo napísať? Tak potom už je celkom neskoro, svoje pracovné skúsenosti by si mal začať vytvárať už skôr. Možno ti peniažky predtým až tak nechýbali, ale teraz nastal čas sa osamostatniť.

 

 

Hľadáš iba dokonalú prácu

 

Hľadáš iba ponuky, ktoré ti najviac vyhovujú? Nemôžeš sa zameriavať iba na to najlepšie a potom čakať aj mesiac kým sa ti niekto ohlási. Vyhľadaj si viacero voľných pracovných miest a následne na ne reaguj, teda posielaj svoj životopis a motivačné listy. Neskôr sa môžeš rozhodovať, kam by si išiel pracovať najradšej. 

Ak si nájdeš svoj úplne prvý job, nečakaj, že to bude najlepšia práca na svete, nikoho prvá práca nebola tá konečná. Ak si dostatočne ambiciózny a chceš šplhať vyššie, budeš musieť na svojom úspechu dlhšie pracovať. Preto buď trpezlivý a daj si čas na svoje realizovanie.

 

 

Dlho si na jednom mieste

 

Už keď svoju prácu dostaneš budeš si možno pripadať, ako v jednom kole. Preto je vhodné si prácu nejakým spôsobom spestrovať a obmieňať. Jednou z možných chýb, ktoré sa ti môžu prihodiť je práve to, keď ostaneš v práci až moc dlho, aj keď ti to nič nedáva.

 

 

Ostávaš iba doma

 

Cestovanie a možno aj bývanie v cudzom meste, či krajine, nie je vôbec na škodu. Bývanie u rodičov síce môže mať nejaké svoje pozitíva, ale je na čase sa osamostatniť a riadiť sám seba. Prísť k novým veciam, zážitkom a skúsenostiam je skvelé aj pre tvoju budúcu prácu.

 

Je dôležité pracovať sám na sebe, svoje ambície napĺňať a ísť za vyššími cieľmi. Žiadna dokonalá práca ti len tak k nohám nepadne.

Hodnotenie

Na čo si dať pozor po ukončení školy!
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma