Na nové okná, nové žalúzie

Na nové okná, nové žalúzie

Pri kúpe nových okien nezabúdajte na žalúzie

29.06.2016 | CEDERA plus | www.cedera-okna.sk

Leto je už tu a s nimi aj dlhoočakávaná výmena okien. Či už ste sa rozhodli pre drevené eurooknádrevohliníkové okná, či plastové okná, nezabudnite ani na interiérové žalúzie a vonkajšie rolety alebo markízy. Na trhu nájdete niekoľko typov tienidiel, ktoré vám poskytnú tieň aj skrášlia vaše okná.

 

Horizontálne interiérové žalúziesú v dnešnej dobe najpoužívanejším tieniacim prvkom. Predstavujú veľmi efektívny spôsob, ako dosiahnuť, aby vás slnečné ale aj mesačné lúče nešteklili. Jednoducho sa montujú a ešte jednoduchšie ovládajú. Sú vyrobené z hliníkových lamiel (ale nájdete aj drevené), umožňujú vytiahnutie a sklápanie pomocou guličkovej retiazky alebo otočnou tyčou. Kvalitné plastové okná vám ich ponúknu ako doplnkový sortiment  a namontujú vám ich hneď pri výmene okien.  Zatieniť si v interiéroch však môžete i látkovými žalúziami,  vertikálnymi lamelovými žalúziami, japonskými stenami alebo plisse žalúziami (látka natiahnutá medzi hliníkovými profilmi), ktoré sa vyrábajú v rôznych farbách a vzoroch.  Prepúšťajú však viac svetla ako klasické hliníkové žalúzie, preto viac spĺňajú dizajnovú funkciu.

 

V exteriéroch sa tešia obľube predovšetkým rolety z PVC lamiel alebo hliníku. Montujú sa z vonkajšej strany okna na fasádu domu a jednoducho sa len zatiahnu pomocou šnúrky. Sú veľmi efektívne v tienení, ale osvedčili sa aj ako dodatočná tepelná či zvuková izolácia okna. Rovnako ako v interiéroch, aj v exteriéroch sa používajú hliníkové žalúzie. Sú ale hrubšie a väčšie ako interiérové a na rozdiel od roliet sa dajú sklápať.  Medzi ďalšie typy tienenia v exteriéroch patria aj látkové terasové a výsuvné markízy.  Poskytujú praktické aj estetické riešenie pre výklady, terasy, loggie alebo balkóny. Jednoducho ich vysuniete, kedykoľvek si chcete posedieť v tieni. Konštrukcia markízy je vyrobená z hliníkových profilov. Látka markíz je z umelých textilných vlákien, ktoré nájdete v rôznych farebných kombináciách a vzoroch. Stačí si len vybrať!

Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma