NA POTULKÁCH VO VYSOKÝCH TATRÁCH

NA POTULKÁCH VO VYSOKÝCH TATRÁCH

Zaujímavé miesta a tipy na ubytovanie

28.05.2014 | Sz3, s. r. o. | www.ubytujsa.sk

Kto by nepoznal najväčšiu pýchu Slovenska? Vysoké Tatry. Mnohí cestujú za čerstvým vzduchom a krásnou prírodou práve sem.  Veľhory na severe Slovenska, pod ktorými leží celá krajina, sú najvyhľadávanejšou destináciou na trávenie dovolenky v každom ročnom období. Vysoké tatry ponúkajú 600 kilometrov výborne značených turistických chodníkov v Tatranskom národnom parku, 12 výstupov na tatranské štíty vyššie ako 2000 metrov, viac ako 160 kilometrov cyklotrás, adrenalín na najvyššie položenej zjazdovke a mnoho ďalších atrakcií. . Vysoké Tatry sú ideálna voľba pre milovníkov letných aj zimných športov a hlavne turistov. Od Ždiaru cez Starý Smokovec, Starú Lesnú až po Sivý vrch je stále na čo pozerať.

Navštívte goralskú obec -Ždiar, ktorá patrí k severnému Spišu. Nachádza sa medzi Belianskymi Tatrami a Spišskou Magurou a je unikátna svojimi tradíciami, kultúrou, folklórom a ľudovou architektúrou rovnako ako celé Belianské Tatry. Sú najkrajšou a najbohatšou časťou Vysokých Tatier očarujúce v každom ročnom období a vyhľadávané hlavne kvôli blízkosti jaskýň. Nachádza sa tu aj mnoho zariadení ponúkajúcich ubytovanie ako napríklad Penzión Winter  & Summer či Chaty Mountain Resort, kde dokonale zrelaxujete a naberiete druhý dych na ďalšiu túru.

Najvýchodnejším a najkrajším turistickým centrom Vysokých Tatier je Tatranská Lomnica na úpätí Lomnického štítu. Nenechajte si ujsť jazdu lanovkou a prekonať  výškový rozdiel 1700 metrov. V zime sa vybláznite na svahu Lomnického sedla a dajte si drink priamo na svahu v Apres SKI bare, v lete si pozrite krásy prírody, prevezte sa na futuristickej kolobežke bountainboard a oddychujte v Sorei Titris alebo Sorei Urán, kde sa o Vás budú starať  ako v bavlnke.

Prevezte sa najvyššie položenou železnicou na Slovensko z Tatranskej Štrby až do najvyššie položenej tatranskej osady - Štrbské pleso. Vyskúšajte 130 ročnú tradíciu, za ktorou chodia turisti z celého sveta – člnkovanie na jazere Štrbského plesa a ubytujte sa v neďalekých ubytovacích zariadeniach Penzión Pleso alebo Furkotka.

V súčasnosti, vďaka svojej výhodnej polohe je čoraz viac vyhľadávaným turistickým strediskom práve Stará Lesná.  Príjemné prostredie, rekreačné zariadenia či blízkosť svahov. Na krok máte Kontakt wellness hotel, ktorý ponúka služby v oblasti stravovania, športu, oddychu ale aj zábavy.

Našu cestu po Tatranskom národnom parku ukončíme v druhom rozlohou najväčšom meste na Slovensku,  v meste Vysoké Tatry.  Je spojené Cestou Slobody až po Tatranskú Kotlinu a administratívne spadá pod osadu Starý Smokovec. Po celodennej túre si oddýchnite a zrelaxujte v Apartmánoch Renomal alebo Penzióne Teniscentrum.

Príďte sami objaviť krásy, ktoré ponúkajú najmenšie veľhory na svete. 

Hodnotenie

NA POTULKÁCH VO VYSOKÝCH TATRÁCH
Hodnotenie 4.55 z 5
Počet hlasov 11
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma