Nábytok bez úchytiek

Nábytok bez úchytiek

Nábytok s rôznym typom otvárania dvierok

27.08.2018 | Solidis | www.solidis.sk; www.facebook.com/Solidis.sk

Nábytok bez úchytiek v podobe kuchýň, komôd, skríň či botníkov je momentálne trendy v oblasti moderného bývania. Tento puristický dizajn vyhovuje obytným priestorom zariadeným najmä v duchu minimalizmu a ľuďom, ktorí obľubujú čisté línie. Hodí sa jednak na dvierka vo vysokom lesku, s matnou povrchovou úpravou, ale tiež na materiály imitujúce drevo.

 

Nábytok bez úchytiek, tzv. “push-up”, či už ide o kuchyňu alebo ktorúkoľvek inú miestnosť, môže byť kompletne elektrický, mechanický alebo tiež kombinovaný. Vďaka technológiám pohybu je používanie bezúchytkového nábytku pohodlné a ergonomické. Stačí krátky pohyb rukou, či dokonca kolenom alebo stehnom, a skrinky sa otvoria “samé od seba”.

 

Pri kuchynskej linke bez úchytiek  je možnosť dvierok s niekoľkými možnosťami:

 

A/ Bezúchytkové dvierka, kde stačí dotyk alebo ľahké zatlačenie (Tip-on alebo Servo-drive);

B/ Zafrézované úchytky dvierok – otvárajú sa uchopením “žliabku” v dvierkach;

C/ Zapustené úchytky dvierok – integrovaná lišta do hrany, či plochy dvierok.

 

Blumotion systém sa postará o tiché dovieranie dvierok. Zatvorí nábytok jemne a potichu, bez ohľadu na silu vyvinutú pri zatváraní. Môže byť integrovaný do systémov výklopov, závesov, zásuviek a vedení.

 

TIP-ON je lacnejšou záležitosťou ako SERVO-DRIVE, v podstate ide o mechanické otváranie pomocou pružín. Pre bežné typy skriniek je TIP-ON úplne postačujúci, avšak do skriniek so zabudovanou chladničkou, umývačkou riadu či výklopmi je vhodné používať skôr systém SERVO-DRIVE.

 

Nie je dôležité, či ide o výklopy, zásuvky alebo výsuvy: s mechanickou podporou otvorenia TIP-ON sa dá realizovať nábytok bez úchytiek pre všetky obytné priestory. TIP-ON sa nedá kombinovať s tlmením BLUMOTION. Nábytok sa zatvára ľahkým zatlačením na čelo.

 

V prípade, že potrebujete poradiť alebo riešiť výrobu nábytku cez našu spoločnosť, neváhajte nás kontaktovať!

www.solidis.sk

 

zdroj: www.byvaniehrou.sk

 

 

Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma