Namontujte si žalúzie svojpomocne

Namontujte si žalúzie svojpomocne

Ak ste si žalúzie nedali urobiť s novými oknami, nič nie je stratené

13.06.2016 | CEDERA plus | www.cedera-okna.sk

Dali ste si namontovaťplastové okná, ale zabudli ste na žalúzie? Nevadí, montáž žalúzií zvládnete svojpomocne aj sami. Už do hodinky si s nimi môžete tieniť v celom byte. Pozrieme sa teda, ako na to!

 

V prvom rade si vyberte typ žalúzií a podľa toho zvoľte spôsob montáže.  Žalúzie sa dajú namontovať priamo do okna, do stropu alebo do steny.  Pripravte si vŕtačku s vrtákom 3,3 mm, krížový šrobovák, nožnice.  A tiež hmoždinky, skrutky, klipsy, ktoré by mali byť súčasťou  žalúzií.  Ak nie sú, zadovážte si ich s rozmermi  pre váš typ žalúzie.

Najčastejšie sa stretnete s klasickými horizontálnymi žalúziami, ktoré sa montujú na okenné krídlo.  Pred montážou si skontrolujte rozmery žalúzií, musia presne pasovať do presklenej časti okna. Profil žalúzie má pripravené otvory pre skrutky, ktorými ho pripevníte do zasklievacej lišty v hornej časti. Do spodnej lišty okna navŕtajte dierky pre napínacie kolíky. Do dierok vložte silón a vypnite ho kolíkom, prebytočné konce odstrihnite. Do zasklievacej lišty pripevnite držiak retiazky žalúzie, založte plastové krytky a prvé okno máte hotové!

 

Ďalší spôsob montáže  žalúzií je priamo do stropu. Týmto spôsobom sa montujú predovšetkým vertikálne žalúzie, vhodné pre veľké zasklené plochy. (napr.  obývačka s balkónom). Pred montážou si zvoľte správnu vzdialenosť  žalúzie od steny tak, aby sa lamely mohli otáčať. Cca aspoň 7 cm. Navŕtajte do stropu otvory, zatlčte do nich hmoždinky a následne pomocou skrutiek upevnite klipsy. Koľajnicovú garnižu vložte do klipsov a zaveste lamely na háčiky.  V spodnej časti lamely je potrebné dať závažia a spojiť ich retiazkou.  Hotovo!

Pokiaľ vás ešte len čaká výmena okien, praktickejšie bude,  ak si žalúzie dáte namontovať priamo s oknami. Určite ich nájdete v každom cenníku plastových okien ako doplnkový sortiment.

Hodnotenie

Namontujte si žalúzie svojpomocne
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma