Pre rodičov: ako u detí vypestovať návyk starostlivosti o zuby

Pre rodičov: ako u detí vypestovať návyk starostlivosti o zuby

So starostlivosťou o zuby treba začať už v rannom veku

23.05.2016 | DENTAL CARE Dr. Rosa | www.dentalcare-rosa.sk

Zuby vašich detí sú veľmi dôležité, a preto by ste u nich mali už v skorom veku pestovať návyk správnej starostlivosti o zuby. Na začiatok je dôležité, aby ste im pravidelne s čistením pomáhali a neskôr, keď budú staršie, ukázali ako na to.

 

Len preto, že detské zuby nie sú trvalé, by ste ich nemali ignorovať. Dávate tak deťom zlý príklad, ktorým sa budú neskôr riadiť. Zabudnú na pravidelnú dentálnu hygienu a v najhoršom prípade budú musieť podstúpiť extrakciu zuba.

 

Po narodení až po šiesty mesiac sa detské zuby ešte len formujú. No už vtedy môžete začať so starostlivosťou o ďasná. Nikdy cumeľ neslaďte a ďasná môžete čistiť veľmi jemným uterákom

 

Od siedmeho mesiaca po prvý rok začnú rásť prvé zúbky. Naďalej môžete jemne čistiť ďasná a keď začnú rásť zúbky, použite tie najmenšie detské kefky. Vyhnite sa ale čomukoľvek, čo obsahuje fluorid a nedávajte deťom pred spaním nič, čo by mohlo spôsobiť kazenie zubov

 

V druhom roku života môžete začať používa fuoridovanú pastu, ale predtým sa uistite, že vaše dieťa nebude pastu prehĺtať. Umývajte zúbky aspoň dvakrát denne a množstvo pasty by sa malo rovnať veľkosti malého hrášku.

 

Do piateho roku by ste mali stále čistiť dieťaťu zuby primárne vy, ale môžete deti povzbudzovať k tomu, aby si začali zuby čistiť aj samé. Tiež s ním navštevujte zubára dvakrát ročne.

 

Do 12 roku by si už deti mali vedieť samé vyčistiť zuby a mal by to byť ich návyk a postupne ich môžete od 11 roku začať vzdelávať o dôležitosti správnej dentálnej hygieny a dôsledkoch jej zanedbávania.

 

Viac užitočných informácií nájdete na www.dentalcare-rosa.sk

 

Hodnotenie

Pre rodičov: ako u detí vypestovať návyk starostlivosti o zuby
Hodnotenie 4.6 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma