Navštívte týchto 5 zaujímavých miest na Liptove

Navštívte týchto 5 zaujímavých miest na Liptove

Užite si dovolenku na Liptove s celou rodinou.

01.05.2016 | Calidus | www.spoznajliptov.sk

Liptov sa právom hrdí označením jedeného z najpôvabnejších regiónov Slovenska. Turisti, ktorí sem prichádzajú nie len z iných kútov našej krajiny, ale častokrát aj z ďalekého zahraničia, obdivujú hory ale i podzemné krásy vytvorené samou prírodou. Malou čerešničkou na torte je, že sa tu nachádza tiež množstvo atrakcií, na ktorých sa zabaví každý člen rodiny. Určite pre vás nebude problém nájsť vhodné ubytovanie na Liptove, pretože ponuka chát, penziónov ale i hotelov je veľmi bohatá.

 

Poďme sa však pozrieť na miesta, ktoré by ste počas vašej tohtoročnej dovolenky na Liptove mali určite navštíviť.

 

Oddych na Liptovskej Mare

Liptovské more, ako tiež Liptovskú Maru turisti nazývajú , vznikla zaplavením územia o rozlohe 22 km2 a je najväčšou vodnou nádržou na Slovensku. Pomenovanie dostala po jednej z obcí, ktoré boli museli byť kvôli vzniku tejto stavby zatopené. Pod hladinou spolu zmizlo až 11 dedín. V súčastnosti patrí Liptovská Mara k vyhľadávaným destináciám letných dovoleniek. Okrem autokempingu sa v jej okolí nachádzajú aj chaty na prenájom a rodinné penzióny.

 

Očarujúca Demänovská dolina

Vari najznámejšia slovenská dolina si zaslúži o trochu väčšiu pozornosť. Nachádza sa tu najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku, ktoré sa rozprestiera pod tretím najvyšším vrchom Nízkych Tatier – Chopkom. Áno, hovoríme o Jasnej. Desiatky kilometrov lyžiarskych tratí a očarujúce výhľady počas zdolávania turistických chodníkov sú dôvodom, prečo toto miesto vyhľadáva každoročne desiatky tisíc dovolenkárov. Počas potuliek dolinou určite nevynechajte návštevu demänovských jaskýň. Obe (Demänovská ľadová jaskyňa a Demänovská jaskyňa slobody) vás prevedú miestami, ktoré vnikali stovky rokov.

 

Zábava vo FUN PARK Žiarce

Pred koncom Demänovskej doliny sa nachádza odbočka do obce Pavčina Lehota. Dedinka ako táka nie je ničím výnimočná, no na jej konci sa nachádza zábavný areál s názvom FUN PARK Žiarce. Adrenalín si tu môžete užiť na najstrmšej bobovej dráhe na Slovensku, ale skrátka neodídu ani vaše deti, pre ktoré je pripravená detská fun zóna. Aquazorbing, štvorkolky alebo bungee trampolína sú len časť z množstva zábavných atrakcií.

 

Tradície v podobe vodných mlynov Oblazy

Oblazy, stojace na sútoku Hutianky, Borovianky a Ráztočianky sú turistami veľmi obľúbené a navštevované. Pôvodne tu boli postavené tri mlyny, niektoré písomnosti hovoria až o štyroch, no zachovali sa len dva. Pohľad na tieto skvosty vidieckej architektúry zasadené do nádhernej liptovskej prírody vás určite nadchne. Spoznať technológiu mletia múky starodávnym spôsobom bude naopak zážitkom pre vaše deti.

 

Spojenie ohňa, kovu a vody

Týmto spojením vznikne to, čo sa niekoľko storočí využívalo ako platidlo. Len tu sa dozviete všetky postupy ako sa z vyťaženého zlata stáva minca. Podzemie pod vežami by ste mali s rodinou určite navštíviť. Možno sa na Vás usmeje šťastie a vydražíte si nejakú peknú mincu.

Vodné mlyny Oblazy
Liptovská Mara

Hodnotenie

Navštívte týchto 5 zaujímavých miest na Liptove
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma