Nie je chatovanie ako chatovanie

Nie je chatovanie ako chatovanie

Chatujte na chate, nie na čete

26.05.2016 | Sz3, s. r. o.

S príchodom moderných technológii sa vkradol do slovníka, predovšetkým mladších ročníkov, nový význam slova chatovanie (z angl. chat = zhovarať sa, pozn. redaktora). Chatovanie na Slovensku má však oveľa dlhšiu tradíciu a hlavne väčší sociálny význam. Pre jednoduchšie rozlíšenie týchto dvoch významov slov označím vo zvyšku textu anglickú odvodeninu ako “četovanie” podľa jej fonetiky.

 

Hoci je práve “četovanie” veľmi úzko späté so sociálnymi sieťami a výmenou rýchlych správ či už prostredníctvom internetu v počitačoch alebo mobiloch, dovolím si tvrdiť, že to naše pravé slovenské chatovanie ma oveľa širší sociálny rozmer, ktorý sa aj tej najmodernejšej sociálnej sieti len ťažko vyrovná. Pochybujete? Skúste si teda spomenúť na Váš prvý ozajstný školský výlet. Nebolo to náhodou na chate vo vašom okolí? Chvíle so spolužiakmi po stužkovej, či maturitách, rozlúčka so slobodou, či udalosť “hurá už mám 18”? Predpokladám, resp. pevne verím, že tieto míľniky ste taktiež oslávili chatovaním, nie četovaním. Tieto a mnohé ďalšie udalosti sú určite veselšími a krajšími spomienkami ako tie, keď ste prvýkrát poslali kamošovi smajlíka s pivom v ruke v  instant čete na sociálnej sieti.

 

Súčasný život uponáhľaného moderného človeka žijúceho v meste si vyžaduje na chvíľu zastaviť sa a stráviť príjemný čas s priateľmi či rodinou. Na prežitie takýchto chvíľ je chatovačka s príjemnou vôňou gulášu tou najlepšou voľbou.

 

Z hore uvedeného je asi každému jasné, že chatovanie sme vymysleli my Slováci, žiadne Silicon Valley. Bohužial, nie každému sa pošťastí mať svoju vlastnú chatovú oázu. Tento problém sa dá aspoň čiastočne vyriešiť.

 

Na Severnom Spiši neďaleko národného parku Pieniny sa nachádza pravá zrubová chata - Chata Júlia, ktorá je situovaná v krásnom prostredí v chatovej oblasti pri kúpeľoch Vyšné Ružbachy, obklopená lesom, dostupná celoročne. Svojou polohou a vybavením ponúka nielen skvelé miesto na chatovanie, ale pre akčné typy dovolenkárov tiež skvelý východiskový bod pre poznávanie regiónu Pienin a Spiša. Chata je overená množstvom spokojných hostí a naozaj za skvelú cenu. Ba čo viac, odmeňuje svojich hostí, ktorí sa s radosťou vracajú! A verte či nie, majiteľ je dostupný aj na chate na sociálnej sieti.

 

Ubytovanie Chata Júlia, Vyšné Ružbachy, nájdete aj na UbytujSa.sk – ubytovanie na Slovensku pod jednou strechou.

Hodnotenie

Nie je chatovanie ako chatovanie
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma