Nie je dom ako dom: poznáte tieto pojmy?

Nie je dom ako dom: poznáte tieto pojmy?

Poznáte rozdiel medzi inteligentnými, pasívnymi, nízkoenergetickými a montovanými domami?

26.05.2016 | 3M Dom | www.domypremladych.sk

Prestaňte si mýliť jablká s hruškami raz a navždy! V tomto článku si zadefinujeme aktuálne trendy v oblasti stavebníctva. Urobte si poriadok v pojmoch a odhaľte potenciál alternatívneho bývania 21. storočia.

 

Inteligentné domy / Integrované domy / Automatizované domy

 

Pokiaľ túžite po komfortnom a bezpečnom bývaní, ktoré sa prispôsobí vašim potrebám, inteligentný dom je pre vás to “pravé orechové”. Súčasťou bývania 21. storočia je moderná elektroinštalácia, “neviditeľné” ozvučenie zabudované v stene, domáce kino, LED osvetlenie, tepelné čerpadlá, smartfóny, tablety a ďalšie bezdrôtové technológie. Inteligentné bývanie umožila digitalizácia pôvodne izolovaných technológií. Inteligentné riešenia využívajú dostupné prírodné zdroje energie a narábajú s nimi rozumne.

 

Energeticky pasívne domy / Nízkoenergetické domy

 

Medzi týmito pojmami je nepatrný, no dôležitý rozdiel. Na základe nameraných hodnôt ročnej tepelnej spotreby vymyslela Európska Únia normu, podľa ktorej sa domy s nižšou energetickou spotrebou zaraďujú do 2 skupín. Pasívne domy (EPD) majú ročnú tepelnú spotrebu pod 15 kWh/m2. Nízkoenergetické domy (NED) majú tepelnú spotrebu menej ako 70 kWh/m2 za rok. Tejto norme by v súlade s pravidlami EÚ mala zodpovedať každá novopostavená obytná budova či novostavba s nebytovými priestormi.

 

Montované rodinné domy / Montované domy na kľúč / Katalógové domy / Typizované domy

Sú skvelým riešením bývania pre mladých, a to predovšetkým pre svoju nenáročnosť výstavby a výhodnú cenu. Cena montovaných domov na kľúč závisí od zložitosti projektu a použitých stavebných materiálov, pri jednopodlažných domoch sa aktuálne pohybuje od 65 tisíc do 93 tisíc Eur. Podstatou takéhoto domu je, že stavebná firma vám naplánuje celú výstavbu, od zavedenia elektroinštalácie, až do záverečných maliarskych prác. Do štruktúry domu síce nebudete môcť zasahovať, revanšom však bude rýchla realizácia projektu.

Hodnotenie

Nie je dom ako dom: poznáte tieto pojmy?
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma