Novinka: Výletné ciele Českej a Slovenskej republiky

Novinka: Výletné ciele Českej a Slovenskej republiky

Už v týchto dňoch si na našom turistickom informačnom portáli Infoglobe.sk môžete zadarmo stiahnuť zaujímavý turistický bedeker.

21.10.2014 | Heling sk | www.infoglobe.sk

 

 

Výletné ciele Českej a Slovenskej republiky je v poradí už ôsmy bedeker zameraný na outdoorové aktivity, ktorý vydáva naša redakcia. Tentoraz  v ňom okrem notoricky známych pamiatok, ktoré isto všetci dobre poznáte, predstavíme aj menej známe, no dozaista veľmi zaujímavé výletné lokality, o ktorých sa doposiaľ pomerne málo popísalo, no sľubujeme vám, že aj tie stoja za návštevu.

 

V najnovšom bedekri môžete okrem pútavého textu doplneného o farebné fotografie objaviť aj  prelinky na ďalšie zaujímavé články o danej lokalite spolu s tlačidlom, ktoré vás presmeruje na online mapu s vyznačenou oblasťou, resp. záujmovým bodom. Samozrejmosťou sú pre nás už aj QR kódy, pod ktorými naskenovaním smartfónom alebo tabletom nájdete množstvo ďalších zaujímavých článkov o krásach a zaujímavostiach vybraného regiónu.

 

Vedeli ste napríklad, že najvyšším bodom Nitrianskeho kraja je Panská javorina (942,6 m  n. m.), na ktorej bola v roku 2010 vybudovaná 16 metrov vysoká drevená rozhľadňa? A čo informácia, že v Olomouckom kraji leží najhlbšia priepasť v Českej republikeHranická priepasť, ktorej hĺbka dokonca ani nebola doposiaľ presne zmeraná? Tak nielen takéto, ale aj mnohé iné zaujímavosti vám prinášame v najnovšom katalógu.

 

Ten sme opäť pre jednoduchosť orientácie rozdelili prehľadne podľa jednotlivých krajov. Okrem zaujímavostí, ktoré nájdete v rubrike Viete, že?, sa môžete tešiť napríklad na zaujímavé  tipy na výlet. Niekoho láka výlet do prírody, iný ocení nevšednú prechádzku napríklad po bratislavskej „Ulici svetla“ , pričom v skutočnosti ulica s takýmto názvom v Bratislave ani neexistuje. O čo teda ide? Aj to sa dočítate v našom najnovšom bedekri. Ďalšou chuťovkou môže byť napríklad lesný evanjelický cintorín, ktorý bol vyhlásený za najmenší v Čechách, či napínavá výprava do Vratíkovského krasu v Drahanskej vrchovine neďaleko Boskovic. Prevažná väčšina výletov vás pritom zavedie na miesta, kde do vás nebudú narážať davy turistov, a tak si pobyt na čerstvom vzduchu budete môcť do sýtosti vychutnať. No aj cyklisti si isto prídu na svoje. Výletné ciele Českej a Slovenskej republiky obsahujú mnohé cyklotrasy rôznej náročnosti, z ktorých si isto vyberú nielen zdatní cyklisti, ale tiež rodiny s malými deťmi. Cyklotrasy vás zas prevedú po tých najkrajších kútoch našich vlastí, odkryjú vám krásy prírody, či predstavia históriou dýchajúce pamiatky.

 

Alebo patríte skôr k tým, ktorí sa radi zabávajú a nemajú problém vycestovať pokojne aj do vzdialenejšieho regiónu, len aby sa zúčastnili nejakého výnimočného podujatia? Ani na vás sme pri zostavovaní tohto katalógu nezabudli. Prinášame vám zaujímavé tipy na skvelé podujatia, ktoré každoročne prilákajú nielen domácich, ale aj zahraničných návštevníkov, pričom mnohé z nich sa za niekoľko rokov existencie vypracovali na úplnú špičku nielen v rámci štátu, ale dokonca aj Európy! Veď spomeňme napríklad  Salamandrové dni, ktoré sa už tradične konajú v prvej polovici septembra v Banskej Štiavnici a každoročne pripomínajú zašlú slávu najkrajšieho baníckeho mesta na Slovensku alebo medzinárodný filmový festival Art film fest, ktorý sa radí k najvýznamnejším podujatiam svojho druhu na Slovensku.

 

 

Hodnotenie

Novinka: Výletné ciele Českej a Slovenskej republiky
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma