Nožičky alebo sokel pri výbere kuchynskej linky?

Nožičky alebo sokel pri výbere kuchynskej linky?

Výhody a nevýhody možností týchto kuchynských skriniek.

10.10.2017 | Solidis | www.solidis.sk; www.facebook.com/Solidis.sk

Pri výbere kuchynskej linky máte na výber dva modely spodných skriniek - so soklom alebo na nožičkách. Kuchyňa so soklom pôsobí stabilnejšie a kompaktnejšie, so skrinkami na nožičkách je opticky vzdušnejšia a ľahšia. Ak sa neviete rozhodnúť len pre jedno riešenie, môžete ich v kuchyni vhodne skombinovať.  

 

Nožičky sa vyrábajú z kovu, plastu alebo dreva. Nožičky sú výškovo nastaviteľné, čo pomôže pri nerovnej podlahe. Predpokladom vyhotovenia linky na nožičkách je vysoké estetické spracovanie podlahy a precízne technické vyhotovenie technických rozvodov.

 

Sokel je úzka doska, ktorá prekrýva plastové nožičky, na ktorých sú osadené spodné skrinky. Čiastočne je zapustený, aby sa pri linke dalo pohodlne stáť. Pestré materiálové prevedenie robí z neho nielen praktickú, ale aj estetickú záležitosť.  Farebne je prispôsobený korpusu skriniek, dvierok alebo pracovnej doske. Ak sú v linke vstavané spotrebiče, sokel musí mať vetracie mriežky, aby nedochádzalo k ich prehrievaniu. 

 

Máte pocit, že sokel lepšie zabráni vnikaniu nečistôt pod linku? Áno zabráni, ale aj napriek tomu treba raz za čas dôkladne upratať i pod linkou. Na druhej strane, nožičky výrazne urýchlia upratovanie, lebo netreba odstraňovať sokel. Dobre vidíte i do vzdialeného kúta a podlahu môžete dôkladne poumývať po každom varení. V každom prípade je pre manipuláciu s mopom výhodnejšie, ak sú nožičky vyššie. 

 

Ak máte dilemu a neviete sa rozhodnúť či si vybrať kuchynskú linku so soklom alebo nožičkami, máte aj tretiu možnosť. Spodné skrinky kuchynskej linky môžete na stenu zavesiť. Je to estetické a praktické riešenie, ktoré sa už osvedčilo v kúpeľni. Výšku osadenia si zvolíte individuálne na mieru svojej postave. Zavesiť môžete úplne všetky skrinky i s drezom a varným centrom. Čerešničkou na torte je efektné LED posvietenie, ktoré môžete osadiť pod spodné skrinky.

 

Tak, ktoré riešenie sokel, či nožičky by ste si zvolili pri výbere kuchynskej linky? Ak potrebujete poradiť, poprípade máte záujem vyrobiť na mieru kuchynskú linku, neváhajte nás kontaktovať, radi Vám poradíme!

 

www.solidis.sk

Hodnotenie

Nožičky alebo sokel pri výbere kuchynskej linky?
Hodnotenie 4.85 z 5
Počet hlasov 13
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma