Ochlaďte organizmus tými správnymi potravinami

Ochlaďte organizmus tými správnymi potravinami

Siahnite po strave s vysokým obsahom vitamínu E a doprajte svojmu telu napríklad mandle, ľanové semiačka či listovú zeleninu.

03.07.2014 | COLLER KLÍMA s.r.o. | www.collerklima.sk

Ak sa potíte častejšie než je bežné, a nemusí to byť len v dôsledku vysokých teplôt ovzdušia, zrejme vám doma či v kancelárii nechýba daikin, prípadne iná špičková klimatizácia. Málokto však vie, že schladiť sa dá i tými správnymi potravinami.Experti na výživu v tom majú jasno.

 

Telo ako tepelné čerpadlo Cítite návaly tepla, potíte sa, neviete sa sústrediť a zdá sa vám, že oblečenie je k vášmu telu nenávratne prilepené? Tento pocit väčšina z nás dôverne pozná a treba uznať, že nepatrí medzi tie najpríjemnejšie. Ak siahnete po vybraných potravinách, možno sa vám podarí dané problémy zmierniť. Ktoré sú tie, z pohľadu odborníkov najúčinnejšie? Mandle slnečnicové semienka, listová zelenina, olivový olej i ďalšie potraviny obsahujúce vitamín EMnožstvo klinických štúdií potvrdilo, že vitamín E preventívne pôsobí proti návalom tepla.

 

Nedávna americká štúdia dokonca uviedla, že vitamín E pomáha zachovávať priechodnosť ciev, čo je pre samoochladzovaciu schopnosť organizmu nesmierne dôležité. Nezabúdajte ale na jednu užitočnú radu. Keďže vitamín E potrebuje k svojej aktivite i vitamín C, pridajte napríklad do špenátového šalátu niekoľko lúpaných mandlí, kúsky pomaranča alebo jahody. Ako maškrtu si potom zvoľte oriešky so sušenými brusnicami. Jedná sa o kombináciu potravín, ktorá vás ochráni pred návalmi tepla a navyše je veľmi chutná.A čo ďalšie potraviny?Na schladenie organizmu je vhodná aj ďalšia skupina potravín, ktorej väčšinu má každá správna gazdinka v domácnosti celoročne.

 

Reč je o banánoch, špargli, mlieku, cestovinách zo semolínovej pšenice, ryži, jačmeňa, morských riasach, kokose a javorovom sirupe. Čo sa ovocia týka, tu je ponuka rovnako široká. Napokon, posúďte  sami. Broskyne, melón, figy, datle, jablká, maliny, černice, hrušky, jahody ... ide o dobroty s priam magickými, ochladzujúcimi účinkami na ľudský organizmus. Na záver máme pre vás ešte jeden účinný, a podľa ľudí, ktorí ho vyskúšali, i jednoznačne bezkonkurenčný, tip. Reč je o čistom koriandrovom čaji, ktorý je považovaný za najlepší ochladzovač organizmu vôbec. A čo budete potrebovať na jeho prípravu? Nechajte zovrieť jeden liter vody, pridajte polievkovú lyžicu celého koriandra a varte zhruba šesť minút. Následne zmes nechajte desať minút vylúhovať, pridajte zopár mätových listov, čaj dajte do chladničky zachladiť a môžete podávať.

Hodnotenie

Ochlaďte organizmus tými správnymi potravinami
Hodnotenie 4.6 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma