Zlato sa drží blízko dvojmesačných maxím, dôvodom sú Irak, Fed

Zlato sa drží blízko dvojmesačných maxím, dôvodom sú Irak, Fed

Ceny zlata sa dnes obchodovali blízko dvojmesačných maxím, ovplyvnené hlavne situáciou a neistotou plynúcou z udalostí v Iraku.

03.07.2014 | Macho & Chlapovič | www.machochlapovic.sk

Túto úroveň dosiahlo investičné zlato minulý štvrtok, keď Federal Open Market Committee (FOMC - Federálny výbor pre voľný trh), ktorý je súčasťou americkej centrálnej banky Federal Reserve, zverejnil svoj aktualizovaný odhad na ekonomický rast USA v tomto roku.  Ceny zlata narástli 6% v júni, pričom len minulý týždeň narástli 3% po tom, ako FOMC znížil svoj odhad na 2.1% -2.3%, z 2.8%-3.0%, ktorý zverejnil v marci. Hneď po zverejnení čísel klesla cena amerického dolára, ktorý je v nepriamej korelácii so zlatom (zlato sa obchoduje v amerických dolároch) a to posilnilo túto komoditu ako „bezpečný prístav,“ či safe-haven, ale aj ostatných drahých kovov. 

          Dopyt po fyzickom zlate dvoch najväčších spotrebiteľov, Číny a Indie, spomalil, keďže investori očakávajú na moment, kedy ceny pôjdu opäť dole.

V Iraku sa počas víkendu podarilo militantom z teroristickej organizácie Islamský štát v Iraku a Sýrii (ISIS) získať ďalšie mestá a oblasti vrátane strategického letiska v Tal Afar, ako aj hraničné oblasti so Sýriou a Jordánskom, s cieľom budovať Islamský kalifát v Iraku a Sýrii. Vláda USA následne oznámila, že plánuje poslať 300 vojenských poradcov do Iraku, aby vyhodnotili situáciu a zozbierali informácie, pred tým než podnikne konkréte kroky.   

 Napriek rôznym cenovým zmenám, ktoré sú ovplyvnené udalosťami na medzinárodnej úrovni, brokeri sa snažia pritiahnuť potenciálnych investorov s argumentom, že zlato je na rozdiel od akcií oveľa bezpečnejšou investíciou, ktorá navyše v porovnaní s peniazmi nepodlieha inflácii. Predstavuje ochranu majetku, či isté zaistenie v neskoršom veku. 

     Predaj zlata na investičné účely sa realizuje v niekoľkých tvaroch, či veľkostiach, ako zlaté mince, zlaté tehličky, či mince.

Hodnotenie

Zlato sa drží blízko dvojmesačných maxím, dôvodom sú Irak, Fed
Hodnotenie 4.4 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma