Pánska košeľa na svadbu

Pánska košeľa na svadbu

Možno si myslíte, že pánskou košeľou nič nepokazíte a možností pri výbere nie je veľa, no opak je pravdou!

16.07.2019 | Merkurius s.r.o. | bestlook.sk

 

Svadba je najdôležitejšia udalosť pre novomanželov, ale je rovnako dôležitá aj pre svadobných hostí. Pri tak významnej udalosti by ste mali vedieť ako sa obliecť, aby ste si nevyrobili faux pas. A my vám s tým radi pomôžeme. Možno si myslíte, že pánskou košeľou nič nepokazíte a možností pri výbere nie je veľa, no opak je pravdou!

 

Farba

 

Ak idete na svadbu ako svadobný hosť, tak klasická nadčasová pánska bielela košeľa bude veľmi dobré riešenie. Bielou farbou nič nepokazíte! Ak chcete vyniknúť v bielom dave môžete tiež siahnuť po pastelových farbách ako svetlomodrá či svetloružová. Tabu ostávajú vzory a výrazné odtiene!

 

Strih

 

Strih košele, ktorý zvolíte sa odvíja od vašej postavy. Ak ste vyšportovaný typ siahnite po slim fit, v ktorej vynikne vaša postava. Ak patríte k tým čo majú ,,pivný pupok” zvoľte si strih regular fit. Spoločenské košele by nemali mať náprsné vrecko. Ak si potrebujete odložiť drobnosti použite vnútorné vrecko saka.

 

Rukávy

 

Ak sa rozprávame o svadbe, tak nezabudnite na to, že na takúto udalosť sa nosí len košeľa s dlhým rukávom. Košele s krátkym rukávom sú na takúto slávnostnú príležitosť nevhodné. Dôležitá je aj dĺžka rukávov. Správna dĺžka je, ak z rukávov saká vyčnieva 1 cm rukávu košele s manžetami.

 

Golier

 

Nevhodný golier na takúto príležitosť je button down. Takýto golier je pripnutý gombíkmi v neformálnych košeliach a nehodí sa do neho kravata. Zvoľte si klasický golier typu Kent, do ktorého sa hodí kravata aj motýlik. Šírka goliera by mala byť vyplnená uzlom kravaty alebo motýlikom.

 

Manžety

Ak chcete povýšiť váš celkový outfit zvoľte si košeľu na manžetové gombíky. Tým dostávate príležitosť na výber ďalšieho doplnku. Spravidla manžety ladíme ku hodinkám, prsteňu alebo spone opasku.

 

Materiál

Materiál košele by mal byť kvalitný, pretože v nej strávite celú noc. Jedinou správnou voľbou je materiál zo 100% bavlny a ideálne v úprave non-iron, ktorou potešíte aj svoju polovičku, pretože bude mať menej práce so žehlením. Pod košeľu miesto tielka, ktoré zvyčajne nevkusne presvitá si zvoľte elastické bavlnené tričko telovej farby s véčkovým výstrihom. Porovnajte si obe varianty a budete prekvapený výsledkom!

 

Kravata vs. motýlik

Kravata alebo motýlik? Jednoznačne si vyberte, lebo ísť na svadbu bez viazanky je faux pas.

Kravata a motýlik by mali ladiť s farbou košele a s celkovým outfitom. Jednoduchá rada je, že k svetlej košeli volíme tmavší kúsok a naopak. Farbu a vzor ladíme tiež k partnerkiným šatám, aby ste tak vytvorili dokonalý pár.

 

Na záver pamätajte, že svadba je významný deň, kedy chceme vyzerať čo najlepšie a my na BestLook.sk  dúfame, že sme vám s tým pomohli.

Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma