Personalisti stále viac využívajú telefonický pohovor

Personalisti stále viac využívajú telefonický pohovor

Telefonický pohovor sa v mnohom nelíši od osobného pohovoru. Ako zaujať už pri telefonickom rozhovore s personalistom?

19.01.2015 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Telefonický pracovný pohovor môže trvať päť minút, ale aj viac ako pol hodiny. Je to však ďalší veľmi dôležitý krok k získaniu brigády. Rovnako ako pri osobnom pracovnom pohovore, tak aj pri telefonickom pohovore sa môže personalista rozhodnúť, že nie ste vhodný kandidát na danú pracovnú pozíciu.

Preto aj na telefonický pohovor by ste mali byť rovnako pripravený, ako na bežný pracovný pohovor. Je tu však predsa niekoľko odllišností, o ktorých by ste mali vedieť, aby ste sa vedeli dostatočne pripraviť.

 

Od momentu, kedy sa personalista ozve so záujmom dohodnúť termín telefonického pohovoru, by ste sa mali snažiť získať čo najviac informácií o spoločnosti, o ktorej pozíciu sa uchádzate. Dnes už nie je problém získať informácie o akejkoľvek spoločnosti. Dnes aj tie najmenšie spoločnosti majú svoju webstránku, kde ponúkajú verejnosti aspoň základné informácie. Ďalšie informácie vám o spoločnosti môže prezradiť nejaký vyhľadávač, stačí ak doň uvediete názov firmy a prezriete jednotlivé výsledky.

 

Keďže o termíne telefonického pohovoru viete vopred, mali by ste v tom čase byť na mieste, kde vás nikto a nič nebude rušiť. Ak by predsa pohovor malo niečo narúšať, ospravedlnte sa personalistovi a poproste ho o zavolanie neskôr, resp. navrhnutie iného vhodného termínu. Nemalo by sa vám to však stať viac ako raz, ideálne vôbec. Vyrušovanie by totiž mohlo ovplyvniť váš výkon ako aj priebeh celého telefonického pohovoru.

 

Nezabudnite si pripraviť papier a pero pre dôležité poznámky. Pri dlhom rozhovore môže byť niečo, čo bude potrebné si zapamätať, napr. aj kvôli ďalšiemu kolu pohovoru.

 

Pripravte sa na to, že časť pohovoru alebo aj celý pohovor cez telefón môže byť v cudzom jazyku, a to v tom prípade ak sa uchádzate o pozíciu na ktorej sa vyžaduje aktívna znalosť cudzieho jazyka. Personalista si tak rýchlo a veľmi efektívne overí vaše jazykové zručnosti ešte skôr ako sa s vami osobne stretne on, či iný zástupca firmy. 

 

Čiastočne si môže vaše odborné zručnosti overiť aj nejakými otázkami z oblasti, ktorej sa brigáda týka. Buďte teda na takéto otázky pripravený a pohotovo na ne reagujte. 

 

 

Brigada.sk - brigády a pracovné ponuky pre študentov
 

Hodnotenie

Personalisti stále viac využívajú telefonický pohovor
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma