Peter Cmorik chcel byť hudobným skladateľom

Peter Cmorik chcel byť hudobným skladateľom

Vždy sa chcel venovať hudbe, no nikdy sa nevidel v pozícií speváka. Aké profesie ho lákali?

20.07.2016 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.gsgroup.sk

Vďaka SuperStar sme spoznali mnoho veľkých talentov. Výherca druhej série, Peter Cmorik, z tieňa speváckej súťaže už dávno vystúpil. Je mnohonásobným výhercom Slávika,  jeho piesne a charakteristický hlas poznajú skoro všetci. Okrem toho si ho volajú do slovenských a českých muzikálov. Aké práce a brigády si odskákal v čase, keď si o ňom ešte nevedel?  

 

Zarábať na seba hudbou bolo vašim snom už od malička. No aké boli vaše prvé pracovné skúsenosti? Spomeniete si na svoju prvú brigádu? Ako ste utratili prvú výplatu?

Moja prvá brigáda bola keď som skončil strednú školu a robil som čašníka u nás v Krtíši cez leto, nevedel som nič o tej práci a spomínam si, že to bolo dosť náročné, vysoké tempo, nevedel som si zapamätať objednávky prvý týždeň, chýbala mi zručnosť a prehľad, ale potom sa to už zlepšovalo. Za tie peniaze som si kúpil značkové tenisky a mal som ich veľmi rád, možno aj preto, že som si na ne zarobil sám. Potom som ešte príležitostne brigádoval v papierňach či kopal profesorovi na záhrade bazén. Našťastie hranie s kapelami mi zaistilo vždy nejaký príjem, aby som nemusel brigádovať.

 

Napriek hudobným snom ste šli študovať na Univerzitu Mateja Bela učiteľstvo. Bol to pre vás prijateľný plán B? Bavilo vás učiť? Nechceli ste skúsiť, napríklad, VŠMU a odcestovať do hlavného mesta? 

Chcel som študovať kompozíciu, ale moje znalosti v komponovaní vážnej hudby asi neboli dostatočné, preto ma na VŠMU neprijali. :) V správe o neprijatí mi núkali alternatívu ísť študovať učiteľský smer a ja som chcel študovať hudbu. UMB mi to umožnila, tak som ponuku prijal. Som z učiteľskej rodiny, takže som sa stal kolegom mojej maminy, bolo mi to dosť prirodzené, i keď neviem či som bol úplne dobrým pedagógom. Skôr to vyzeralo na kamarátsky vzťah so žiakmi.

 

V roku 2006 prišla Superstar, ktorá vás vytrhla z role učiteľa a priniesla nové možnosti. Ako na to reagovalo vaše okolie? Podporovali vás alebo mali obavy a radšej by vás mali doma? 

Nikto sa o mňa až tak nebál, veď som sa akurát vrátil z pol roka trvajúceho hrania v Japonsku. :) V tej dobe som sa už poznal s Jurajom Kupcom a pesnička Dážď už bola na svete. Začali sme spolupracovať a to, že idem do Superstar som si vymyslel, aby tá moja prezentácia bola jednoduchšia. Chcel som sa len dostať do povedomia, nečakali sme, že sa to až tak dobre podarí. :)))

 

Okrem spievania a skladania sa venujete herectvu. V ostravskom spracovaní muzikálu Jesus Christ Superstar vás obsadili do hlavnej úlohy a podľa všetkého sa vám darí výborne. Bolo herectvo vašim tajným snom? Alebo to prišlo samo a prirodzene? Pôjdete na konkurz do muzikálu aj nabudúce? 

Pamätám si ako som bol v divadle Nová scéna na muzikáli Evanjelium o Márii, kde hral Palo Habera Ježiša… Bolo to nejak v 90-tych rokoch, veľmi sa mi to páčilo a keď som dostal ponuku do prvého muzikálu Traja Mušketieri v roku 2007, neodolal som. Odvtedy ma príležitostne pozývajú hrať do muzikálov, kde sa žiada rockový vysoký hlas. Zatiaľ sa mi podarilo hrať v Krysařovi, v Rómeo a Júlia a teraz v Jesus Christ Superstar. Mám rád atmosféru divadla, úlohy, ktoré dostávam, mi vždy sedia, veď preto ma do nich volajú. :) Ale hrať svoju hudbu sám za seba s kapelou je predsa pre mňa to najlepšie, tam sa cítim doma.

 

Pokračovanie článku nájdete tu.

Hodnotenie

Peter Cmorik chcel byť hudobným skladateľom
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma