Pneuservis – starostlivosť o pneumatiky

Spoľahlivosť a profesionalitu vášho autoservisu alebo pneuservisu spoznáte aj na kvalitnom vybavení.

07.10.2015 | S.D.O. s.r.o. - Lincos.sk | lincos.sk

Pneuservis – starostlivosť o pneumatiky

 

Aj keď sa na to často zabúda, pneumatiky sú jedným z hlavných pilierov vašej bezpečnej jazdy. Avšak aj tie najlepšie pneumatiky sa opotrebujú a musíte sa o ne starať. Nezabudnite na to, že sa vám prevencia a pravidelné menšie sumy na opravu oplatia. Správnym zaobchádzaním si životnosť pneumatík predĺžite a zlepšíte si jazdné vlastnosti auta.

 

Dezén

 

Hĺbka dezénu pneumatík je určená zákonom, takže pri nedodržaní vás môžu pokutovať - pre zimné pneumatiky sú to 3mm a pre letné 1,6 mm. Ide o minimálne hodnoty, pre vašu bezpečnosť by mali byť naozaj hraničné. Odporúčame skôr, aby bol dezén u letných pneumatikách najmenej 2,5mm a pri zimných aspoň 4 mm.

 

Tlak

 

Vždy postupujte podľa pokynov, ktoré udáva výrobca a tlak v pneumatikách pravidelne kontrolujte. Niektorí odporúčajú kontrolu tlaku každé dva týždne. Zlý tlak v pneumatike môže ovplyvňovať okrem bezpečnosti aj spotrebu. Vždy je lepšie mať pneumatiky skôr prehustené, ako podhustené. Úbytok tlaku spôsobuje aj vyššie opotrebovanie. Tlak merajte v pneumatike pred jazdou, keď sú pneumatiky studené. Rôzne teploty môžu skresľovať tlak.

 

Vyváženie

 

Nerovnomerné opotrebovanie má vplyv na zhoršené zaobchádzanie a nestabilitu vozidla. Vyvažovačku pneumatík odporúčame používať pri každej výmene pneumatík. Nezaberie príliš veľa času a ochráni vaše auto. Zle vyvážené pneumatiky sa môžu prejavovať aj vibrovaním, ktoré určite pri jazde pocítite.

 

Geometria

 

Geometria kolies nesúvisí úplne s pneumatikami, aj keď jej zlé nastavenie môže zvyšovať ich opotrebovanie. Geometriu by ste si mali nechať skontrolovať, ak nabehnete na výmoľ alebo narazíte do nejakej prekážky, prípadne máte veľmi opotrebované pneumatiky. S dobre nastavenou geometriou bude vaša jazda bezpečnejšia a ovládateľnosť vozidla lepšia.

 

 

 

Hodnotenie

Pneuservis – starostlivosť o pneumatiky
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma