Poradíme vám, na čo si dať pozor pri maľovaní

Poradíme vám, na čo si dať pozor pri maľovaní

Ponúkame vám malú dávku inšpirácie.

03.07.2014 | 3M Dom | www.domypremladych.sk

Nízkoenergetické domy, domy na kľúč, paneláky, prípadne klasické rodinné domy. Je celkom jedno, ktorý z týchto variantov obývate. Oveľa dôležitejšie je to, ako sa vo svojom príbytku cítite. A k celkovému dojmu v nemalej miere prispievajú aj zvolené interiérové farby.

 

Bezodnou studňou nápadov vám môže byť katalóg domov, ktorých (nielen) na Internete nájdete hneď niekoľko.

Obývačka

 

Pokiaľ túžite po modernej obývačke, v ktorej sa budete cítiť príjemne nielen vy, ale i vaša návšteva, siahnite skôr po svetlejších odtieňoch. Za predpokladu, že ste konzervatívnejšej povahy a svoj byt máte zariadený skôr v umiernenom štýle, svetlou farbou rozhodne nič nepokazíte. Jedným z hlavných faktorov, na ktorý by ste pred samotným maľovaním mali prihliadať, je zladenie farby stien s nábytkom. K tmavšiemu nábytku sa nehodia krikľavé steny a naopak. Rovnako zohľadnite rozmiestnenie nábytku, svetelné podmienky a najmä nezabúdajte na vašu osobnosť, pretože váš byt ju vo veľkom odzrkadľuje.

 

Kuchyňa

 

Počas varenia nám neraz z hrncov vystriekne olej, polievka, prípadne sa stane iná „kuchynská nehoda“. V súčasnosti na trhu dostať množstvo vodeodolných a umývateľných farieb, ktoré tento problém pomáhajú zmierniť a vašu kuchyňu udržiavať príjemne čistú. Akousi nepísanou klasikou je biela farba, no čoraz viac, predovšetkým mladších ľudí, s výberom farieb experimentuje. Dajte si pozor, aby sa jednotlivé kombinácie nebili a vyvarujte sa až príliš tmavým odtieňom. Kuchyňa je predsa miesto, kde sa varia všakovaké dobroty a určite nechcete, aby zaváňala smútkom.

 

Spálňa

 

Celosvetové výskumy potvrdili, že dĺžka a kvalita spánku závisí aj od farieb a nábytku, ktorý v nej máme. Spánkový priemer na bežného človeka je sedem hodín a šesť minút. Medzi najfrekventovanejšie farby vôbec patrí svetlo modrá, ktorá ukľudňuje, dokáže miestnosť opticky rozšíriť a výborne ladí k dreveným doplnkom. Ďalším, nemenej obľúbeným odtieňom, je svetlo zelená. Pri správne zvolených doplnkoch celý priestor krásne zútulní, pôsobí sviežim dojmom a nanajvýš ukľudňujúco. Treťou najčastejšou farbou stien v spálni býva slabo fialová. Po nej siahajú najmä mladšie páry, ktorým nechýba estetické cítenie a vedia farbu krásne zladiť s ďalším zariadením v miestnosti.

 

Detská izba

 

Vymaľovanie detskej izby je, zdá sa, poriadna veda. Výsledný odtieň musíte zvoliť veľmi starostlivo a najmä dbať na to, že deti trávia v izbe väčšinu času. Pokiaľ máte malé bábätko, vyslovene sa neodporúča žltá, ktorá na dieťatko aj cez zatvorené oči pôsobí nanajvýš agresívne. Ak je vaše dieťa hyperaktívne, rozhodne sa stráňte oranžovej a červenej, ktoré v ňom aktivitu ešte podnecujú. Pýtate sa, ktorá farba je tá správna?  Farby, ktorými určite nič nepokazíte, sú zelená, fialová, biela a tiež svetlo modrá, navodzujúca pocit bezpečia a istoty. Vkus detí sa samozrejme mení a  v školskom veku si deti spravidla sami určia, ktorá farba je ich favoritka a vy sa tak následnému premaľovaniu miestnosti zrejme nevyhnete.

Hodnotenie

Poradíme vám, na čo si dať pozor pri maľovaní
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma