Potrebujeme vlastne bytového architekta?

Potrebujeme vlastne bytového architekta?

potrebujeme architekta alebo si vieme zariadiť domácnosť aj svojpomocne? Čo je výhodnejšie?

11.01.2015 | Online architect | www.online-architect.org

Informácie a články o interiérovom dizajne sa na nás valia z každej strany, až máme pocit, že si byt bez problémov dokážeme navrhnúť a usporiadať sami. Keď však nakoniec príde k samotnému činu, nezriedka zistíme, že nie sme až takí profesionáli, ako sme si mysleli. A práve vtedy prídu k slovu bytoví architekti.

 

Nie každý má estetické cítenie

Niekto sa môže snažiť, ako len chce, ale skrátka nemá dostatočný talent. Tak je tomu v každej umeleckej a tvorivej činnosti, čiže aj v profesii bytového architekta. Neraz zariaďovanie bytu dopadlo tak, že jeho majiteľ mohol byť pokojne usvedčený z nevkusu a sklonu ku gýčovitosti.

Týka sa to najmä novodobých milionárov a zbohatlíkov, ktorí si bohužiaľ myslia, že s peniazmi príde aj talent a potrebné vedomosti. Každý z nás má totiž o sebe len tú najlepšiu mienku.

Dizajnér vie naproti tomu rýchle odhadnúť priestor a ponúknuť taký materiál, praktické riešenia a nápady na ktoré majiteľ ani nepomyslí.

 

Len pre bohatých?

No, zadarmo to naozaj nie je, ale zasa sa zväčša nejedná o tak veľkú sumu, aby si o niečo lepšie zarábajúci človek nemohol dovoliť. Samozrejme, závisí to aj od toho, aké renomé má samotný architekt a aká kvalitná a známa je jeho práca.

Na druhú stranu vám bytový architekt vie peniaze aj ušetriť. Keby ste napríklad príliš experimentovali s drahým zariadením, ktoré by vám nakoniec bolo nanič a vy by ste sa ho museli zbaviť, stálo by vás to veľa peňazí. Dizajnér vám však hneď na začiatku dá optimálne riešenie podľa vašich potrieb a možností, takže budete vedieť, koľko vás to finančne vyjde.

 

Ušetríte čas a priestor

Bytový architekt vie, kde nájde vašim potrebám najvhodnejší materiál od krytiny až po tie najmenšie detaily. Tým pádom vám ušetrí množstvo času, ktorý by ste museli investovať do výberu zariadenia bytu.

Takisto ušetríte aj priestor, ktorý by ste možno zbytočne zaplnili zlou kombináciou zariadenia. Naše laické oko totiž nevidí všetky možnosti využitia priestoru. No aj tu vám poradí bytový architekt, ktorý by vám mal predložiť všetky optimálne dispozičné návrhy.

 

Bez odstupu to nejde

Náplňou práce bytových dizajnérov je teda vytvárať imidž exkluzívneho domáceho prostredia v závislosti od jestvujúceho pôdorysu bytu pomocou drobných stavebných úprav a najmä prostredníctvom interiérových doplnkov. Je to služba ľuďom, uzavretým vo vlastných stereotypoch, ktorí nemôžu, nechcú alebo sa nevedia pozrieť na vlastný obytný priestor nezaujato a s odstupom, typickým pre profesionála.

Hodnotenie

Potrebujeme vlastne bytového architekta?
Hodnotenie 4.4 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma